Călin Georgescu așteaptă un semn din America?

18 comentarii pentru articolul „Călin Georgescu așteaptă un semn din America?”

  • parteneriate public-private pentru construcția și administrarea de spitale

    …in cinci ani nu mai ramane nimic din tara asta.
    pentru mine e un mster faptul ca …tara se duce dracu.

  • :)))))))
    O „actriță virtuală” a stârnit revolta Sindicatului actorilor din SUA. Emily Blunt: „Vă rog, opriți-vă. E terifiant!”

    Sindicatul actorilor de la Hollywood, SAG-AFTRA, a emis marți un comunicat dur împotriva „actriței” virtuale Tilly Norwood, creată de compania britanică Particle6, după ce în weekend au apărut informații că mai multe agenții de talente ar fi interesate să o reprezinte.
    ( mediafax )

    un singur lucru nu poate clona AI: Inteligenta
    insa la limita …o cloneaza si pe asta, fara insa sa si poata atinge limita 🙂

    un singur tip de oameni vor mai putea face fata AI: Inteligentii :))
    faza e ca nu sint multi, 144 000 se spune
    deci …din toate miliardele de oameni numa 144 000 vor reusi sa faca fata AI,…ramanand oameni, adica Inteligenti ( tot oamenii sint Inteligenti, de unde rezulta ca restul oamenilor …se vor artificializa, se vor /imbunatati’ renuntind la a mai fi oameni, fix asa cum au fost Facuti 🙂

  • Haos și sărăcie cam asta a mai rămas prin România. Cică nu se regăsesc veniturile bugetare suplimentare obținute prin tăierea unor sporuri și a pensiilor, deficitul fiind de 9.4%. Unde-s banii?! Stipendii și ghiulele?!
    Peste Prut e și mai rău. Pe cine se bazează duduia nu-mi imaginez. E în stare să-și rupă țărișoara numai să intre în UE…
    Am urmărit emisiunea de aseară; nu știu ce speranțe își face și ce așteptări are CG, dar vremurile nu prea-s clare, iar el este într-o situație disperată indiferent cine a făcut dosarele. PS Mare lucru că v-a răspuns la întrebări pe care de obicei le cam ocolește răspunsul.

  • Georgescu ii asteapta pe americani, sa le spuna, ca: ,,n-au ajuns niciodata pe Luna”, ca ,,nu se mai fac tranzactii in dolari”, ca ,,vrea sa faca un canal navigabil intre M. Caspica si M. Neagra, sa-i aduca pe chinezi la M. Mediterana”. In plus, le va explica, cum se fac bani din afari: exportand apa….Cred ca o sa raman cu ochii impainjeniti de asteptare…

  • ar fi fost simplu daca rolul pe care l jucam ar fi fost acela de a urma …sua in …orice!

    rolul e mai greut, insa pe masura noastra, iar el e unul jucat pe scena Dinamicii Civilizatiilor, rolul pe care noi, ca neam, il avem in Lume fiind acela de a participa pa Echilibrare pe Vremea Metamorfozei

    prin urmare referinta noastra, ca neam, nu e o componenta a Lumii, fie ea unul dintre ‘cei trei piloni’, ci Lumea cu ‘mersul’ ei cu tot
    sintem varati plenar! in povestea Metamorfozei
    si acu …daca asa e, aia e!

  • cg are o valenta de luat in seama
    impleteste plenar credinta cu ‘conducerea’

    ai spune ca o astfel de abordare e desueta
    nu e
    secularismul a murit!, stiinta a devenit religie, ateii au disparut din peisaj odata cu nasterea zicerii ‘cred in stiinta!’

    metamorfoza e un razboi religios
    in lume se manifesta un razboi, revolutia mondiala, metamorfoza, fata de care razboiul mondial e pistol cu apa …spre ex pentru banalul motiv ca revolutia mondiala e si! un razboi religios, daca nu cumva, io zic ca da, e in primul rind un razboi religios

    un conducator care nu e si religios,
    indiferent in ce o crede, in Natura sau in Stiinta,
    nu mai face doua parale. e impotent prin definitie.

    si …oricum n aveai cum sa faci pace daca nu ‘trezesti’ in popor aceasta componeta, credinta ( stramoseasca n cazul nostru )

    o multime de teme fundamentale, de capai, nu se discuta
    cred ca prima tema de dezbatere ar trebui sa fie asta:
    Stiinta a devenit religie fix in momentul in care …adeptii au spus: Cred in Stiinta!,
    prin urmare Secularismul a murit!
    ca de aici se nasc o multime de teme de dezbatere, toate temele de interes de pina mai ieri …despletindu se in superpozitii si poate ca urmatoarea tema de discutie, dupa cea referitoare la noua religie fundamentala, care e Stiinta, ar putea fi
    ..manifestarea pri superpozitii a Drepturilor Omului,
    ‘oamenii’ lipindu se de polul de care se simte atras,
    respectiv Dreptul la Artificializare si Drepturile Naturale

    insa asa ….asa cum se prezinta acum …terciul, daca va mai continua …cei care pierd sint ‘cei care cred in Natura …si zeii ei

    sa se manifesta un astfel de moment, de o grandoare unica, irepetabila, care e Metamorfoza, iar noi …sa dormim pe noi visind pe teme care se vor dovedi in mod absolut, peste ceva vreme, de doua parale,….e ceva uimitor!, umirea putind fi chiar desavarsita, ca creca nu se supara nimeni…

    • daca ar fi existat un dalog pe tema Artificializarii, a Antinaturii, a Transumanismului, serioasa, atunci …nu i asa ca altfel s ar fi vazut …spre banal exemplu pandemia?
      io zic ca asa ar fi fost, pentru ca nu vaccinarea e problema, vaccinarea e de bun-simt!,
      problema s a dovedit ca e natura vaccinului, pentru ca …simtind ca ceva nu suna bine …unii au refuzat instinctiv sa se vaccineze poate fix pentru ca natura vaccinului a fost, brusc, alta decit cea cu care erau obisnuiti, terapiat genica fiind mai degraba pe masura celor care cred in Stiinta, decit pe masura celor care cred in Natra si care pina mai nainte foloseau vaccinuri care …doar stimulau! manifestarea sistemului imunitar, n aveau tangenta cu ‘comenzile’ cu care opera, intern, organismul

      prin urmare …cu toate ca au devenit de un plenar bun-simt dezbaterile pe tema celor doi Zei Fundamentali, Natura si Stiinta, zici ca toti sint inerti!
      pur si simplu …asta nu i stimuleaza, nu i ‘trezeste’, or …daca asta nu i trezeste, cui ii mai pasa ce altceva ii trezeste?! :))

      • Vaccinarea devine
        ‘Terapie genică (act de credință în Știință)’ VS ‘Stimulare imunitară (act de încredere în Natură)’,
        daca despletesti Drepturile Omului in Superpozitii,
        iar in aces caz fiecare om s ar lipi de polul de care se simte atras, o va face ‘dupa cum ii e dorinta’ si in final rezultatul va fi unul care poarta Pacea!

        insa in lipsa despletirii in Superpozitii a Drepturilor Omului …ce poti face, altfeca decit sa te supui …democratiiei cu muschi, careia pe linga inima s ar parea ca i lipseste si mintea?! :))

        • si …Lumea deja se manifesta asa!, ea deja se manifesta prin Superpozitii, cei care refuzam sa vedem asta sintem noi!, toti!,…care pur si simplu refuzam sa privim in ochi …Lumea

    • zicerea: ‘Secolul XXI va fi religios ori nu va fi deloc’ s a adeverit,
      secularismul a murit, Stiinta a devenit religie fundamentala,
      ‘meciu’ fiind intre Stiinta si Natura, Zeul Stiintelor punind la indoiala Zeii Naturii

      • butada ‘cred în știință!’ nu este o afirmație a rațiunii, proprie secularismului, ci o mărturisire de credință. În acel moment Știința a încetat să mai fie o metodă și a devenit o Religie, cu propriii adepți și propriul său ‘Zeu’, care e Zeul Matematic, …care e Inteligenta Artificiala

  • Stimate maestre ,
    Nu cred ca dl Georgescu e solutia dupa ce l-am ascultat in emisiunea la care ati participat la dl Tuca .

  • familionul lui zele era unipolar pina mai acu o vreme,
    de cind lumea a devenit multipolara punindu i la indoiala familionul. deci nu lumea era unipolara, ci familionul

    daca nd e sub acoperire, dt de ce n ar fi?! nu cumva e de bun-simt sa acceptati ca puteti stii ce vrea dt cam cu atata succes cu cit ‘stie lumea’ ce vrea nd, subacoperitul?!

    sua e un pilon, ‘partenerul’, insa ‘pozitia’ ro in noua lume e de asa natura incat mai are nevoie de doi piloni, ‘vecinul’ si ‘liderul civilizatiei’
    insa …da, trei piloni are noua lume, azi: sua rusia china

    pe de alta parte …trump e un termen fibonacci in dinamica civilizatiilor, adica e cu inainte de trump si dupa trump
    ( povestea e veche, inca dinainte sa ajunga presedinte prima data,…intre timp faza doar s a tot cizelat ),
    deci …nu e asa doar in civilizatia asta!, ci avand ca referinta toate civilizatiile acestui ciclu civilizational din care facem parte si noi, prin urmare trup e o referinta, da,…cg doar o foloseste, pe buna dreptate

    ch asteapta ceva …de la trumpvance? …e normal, cred, insa ro nu poate astepta altceva decit s a convenit in alaska cu privire la zona in care ne aflam ( de aici si aparitia celor trei piloni ai ro )

    ro nu si mai poate permite sa faca galerie in noua lume,
    pentru ca …asa sta treaba in noua lume!,
    sintem pozitionati in asa fel incat …tre sa tratam cu egala consideratie cei trei piloni, chiar daca cu fiecare avem o relatie privilegiata in mod absolut, ca daia… ‘partener’, ‘vecin’, ‘lider’, pentru a permite o legatura plenara pe valenta definita

    cg se deosebeste de alti politicieni prin faptul, care devine fundamental, ca are o viziune despre lume …mai nainte de a avea una despre ro.

    as putea rezuma faza cu alegerile din moldova spunind ca …tudy mai lipsea!, comparindu le cu vremea de inceput a op spec din ucr. pai …dupa ce a fost facuta pulbere opozitia, deci democratia, …cum sa jubilezi pe tema castigatorului? ( …stai locului!, stiind ca …e mai cu folos sa reactionezi cu egala consideratie, decit sa reactionezi plenar disproportionat, pentru ca …povestea se poate mondializa intrand in armonie cu alte dinamici, caz in care tu devi perdantul fundamental )
    in rest …ce s a stabilit in alaska …asa va ramane.

    democratia cu muschi…
    povestea e complexa, pentru ca …am tot spus …democratia e Fundamentala pe Vremruile astea,
    vointa poporului e Fundamentala!, daca nu ti fundamentezi proiectul national, viziunea, strategia,…pe acest Pilon Fundamental, care e Vointa Poporului …nu poti trece Vremurile. e imposibil!
    pentru ca …nu vei putea face Pace!, nici in popor si nici in relatia cu altii, cu lumea, ci Civilizatia ( care e o Antinatura si asa se va manifesta!)
    deci …democratia in forma pura, adica ‘vointa poporului’, asa cum se manifesta ea!, e Fundamentala.
    democratia cu muschi ( care e un soi de despotism luminat,…de fapt nici nu stiu de ce i a zis democratie cu muschi daca putea sa i spuna despotism luminat ) e ceva cu care n ai intersectie, daca ti pasa de popor.
    traim vremuri in care se manifesta limpezirea, claritatea, adica pe de o parte se manifesta in mod desavarsit antiintelepciunea, si …pe limba ei ea se exprima …limpede!, prin urmare pe partea cealalta e musai sa se manfeste ‘vointa poporului’, pentru ca doar asa poti beneficia de gradinaritul neamului, cu care batranii s au preocupat, caz in care un astfel de popor, gradinarit, poate face fata Vremurilor, …democratiei manifestate in presenta Antiintelepciunii!, adica luptei drepte.
    Civilizatiei nu i te poti opune, pentru ca in fata Antinaturii nu te poti maniefsta …anti!, pentru ca daca faci asta devi adept al ei!,
    …n o mai lungesc pe tema ca si asa nu prezinta interes, insa Democratia e singurul punct de sprijin, daca pretuiesti Natura si dinamicile naturale
    deci …nu democratie ca pina acum, ca nu mai e suficient!, ci democratie in forma pura!, iar asta nu e chiar o bagatela
    daca democratia cu muschi devine ceva de bun simt pe cocioc va fi fix asa cum ati spus, ne va lua dracu! insa de data asta nu mai e doar o vorba n vant, ci un fapt,…chiar ne va lua, adica …cu niciun chip nu ne vom mai putea ‘apara’ in fata Antiintelepciunii care implementeaza Antinatura( folosind nonactiuni )

    nu democratie!, ci democratie pura!,…altfel …n ai nicio sansa in fata Antiintelepciunii, care fix cu dorintele oamenilor lucreaza si ea, insa pe limba ei…

  • Deci , noi inca ii așteptăm pe americani.

    • Ei sunt aici , altfel nu s-ar explica dezastrul in care e tara . Astfel , le fac din toata inima stramoseasca urare :” Yankele , go home „

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *