Nicușor Dan a pus la bătaie peste 3 milioane de dolari ca să fie primit de Trump

83 comentarii pentru articolul „Nicușor Dan a pus la bătaie peste 3 milioane de dolari ca să fie primit de Trump”

  • Massive ESCALATION: Europe Uses Ukraine to Expand War | Prof. Glenn Diesen – https://www.youtube.com/watch?v=Opljeij3WvU

  • Cică va fi propus Tolomac, si asta cât de curând.

    • Minunat. Urmeaza unirea cu RM, atacarea Transnistriei si a Odesei. Inca suntem in 40. Urmeaza anul 41. Mai naspa va fi cand va veni iar 44. Daca apucam. Vin vremuri mai mult decat interesante.

      • Ca sa se inteleaga de ce Transnistria, prin unirea RO cu RM se extinde spatiul NATO inclusiv cu Transnistria. Inevitabil, in caz de unire NATO e obligat sa-si impuna leadership-ul asupra Transnistriei si sa intre in conflict deschis cu rusii. Nu exista cale de mijloc. Baieti si fete din Romania, pregatiti izmenele maro, vom intra la malaxor. Primii. Dan Diaconu a explicat perfect situatia.

        • Si acum, ca sa va dau si o veste buna, odata cu atacarea Transnistriei, polonezii, balticii si scandinavii vor ataca Kaliningradul, ca sa fie masa bogata si hora hora. Cu strigaturi. Nu de alta da’ o viata monotona n-are nici un farmec. Acum astept pronosticuri apropo de cat va dura meciul. O ora, doua, o saptamana? Se baga cineva?

  • @CV-I
    Apropo de articolul lui Dan Diaconu. E clar ca rusii au trecut la alt nivel si miscarea tactica, pe langa rolul sau evident militar se vrea si una de PR indreptata spre audienta generala, in special europeana si americana. Din pacate pentru rusi, pe average Joe il doare la banana de Ucraina si e mai mult interesat de pretul benzinei si al hamburgherului. Pe europeanul de rand asa si asa, oricum nimeni nu crede ca rusii vor ataca Europa. Singurii care vor raspunde stimulului vor fi elitele europene care sunt prinse intre porcariile pe care le-au tot facut in ultimii ani si populatiile din ce in ce mai ostile la adresa lor. Asa ca aceste elite vor deveni si mai draconice si mai dictatoriale si nu se vor opri de la a ne impinge la propriu in razboi cu rusii. N-au alta solutie de iesire din propria capcana. Manevra cu Maia Sandu si alipirea RM e deja banala si stravezie pana si pentru sugaci. Rusii insa au o mare problema. Nu cu occidentul ci cu sudul global. Incearca sa manevreze cu manusi ca sa nu si-l ostilizeze, cum a facut Unchiul Sam si micul sau sef in chestiunea palestiniana. Si in ciuda asa zisei prietenii cu nicimanii, au avut nevoie si de sprijinul si acceptul acestora. Din motive economice. Se pare ca Trump le-a facut un serviciu enervandu-i pe chinezi in chestiunea Taiwan si stramtoarea Ormuz. Asa ca rusii au de-acum OK-ul de la XI. A doua problema e ca lumea de azi e o jungla, o mafie iar in mafie seful se mentine la putere prin frica proiectata asupra supusilor. Daca vor sa invinga, rusii trebuie cu adevarat nu numai sa rada Ucraina de pe fata pamantului dar sa sperie la modul cel mai propriu si tarile europene. Si aici intervine elementul necunoscut. Ori americanii se vor intoarce cu fata la perete ca sa nu intre in conflict nuclear cu rusii ori suntem pa. Pentru ca razboi conventional intre rusi si americani nu va fi. Ori nu va fi, ori va fi nuclear. Asta e dilema. Europa fara americani e brunch. Dar elitele europene trebuie speriate la modul cel mai serios ca sa le treaca pofta de cafteala. Deci rusii ori se vor impune ca top dogs in Europa ori vor pierde in cele din urma lalaind-o ca si pana acum. Nu de alta da’ nu merge si cu slanina-n pod si cu buzele unse.

  • „Dacă PSD se va uni cu AUR nu mai știi care e originalul și care e copia. Ne vom trezi că ne fură toți caii și vom avea un singur partid pentru că vor face 50%”.( ziare.com )

    ce tare!:))))))))))))))))))))))))))))))
    pai …faza sta fix asa, altfel cu niciun chip nu sade :))), potentialul fix ala e, 50%, as zice io cu tendinta de a depasi procentul,

    insa …cine sa vada asta, nenica?!,
    atata vreme cit pe ei ii intereseaza friptura?! :)))

    insa asta e valabil si pe celalalt taler, …adica Dacă PNL se va uni cu USR nu mai știi care e originalul și care e copia. Ne vom trezi că ne fură toți caii și vom avea un singur partid pentru că vor face 50% :))))), atita tot ca, zic io, tendinta e ca ei sa faca 50% la limita, fara sa o poata atinge…

    deci batalia s ar da …pentru un flentic, pentru procentul ala care inclina balanta …cu un varf de ac :))
    asta daca si numai daca si unii si altii sint profesionisti desavarsiti!:))), insa din ce se vede o parte semnificativa a acestor partide se manifesta dupa cum bate vantul, deci sint deloc profesionisti 🙂

    sistemul politic din ro …si a pierdut indemanarea in a face politica,..asta fiind si becul din bord care i a anuntat …moartea.
    misca, insa …din inertie…

    • De cand va tot zic ca Romania se transforma intr-un soi de SUA cu sistem politic bi partinic. AUR si USR. Restul vor fi de umplutura iar UDMR va deveni irelevant. Miram-as sa nu devenim de facto si regim prezidential. Nu de alta dar „Ciufulici” e cu zece clase peste Bolojan si restul. Sub masca aia de impiedicat si aiurit se afla un adevarat carnasier politic. He he…

      • nu e suficient sa ai doua partide mari si late, mai trebuie inca ceva, ca ‘mersul lumii’ sa se oglindeasca n ele,
        caz in care aur ar trebui sa fie un partid pronatura ( neavand nimic impotriva manifestarii civilizatiei …dupa dorinta! ) iar usr sa fie un partid procivilizatie 9 care tinde sa devina o antinatura )
        si nici asa n ar suna bine, pentru ca mai e nevoie de ceva, …daca tot exista talerele, e nevoie de reazem pentru balanta, caz in care presedintele devine referinta…

        or pentru ca toate astea sa functioneze, rotile sa se nvarta, mecanismul sa devina generator de miscare, de viata, inclusiv in sistemele sociale, …mai trebuie ceva, …poporul insusi tre armonizat cu ‘mersul lumii’, aici fiind nevoie doar de a le spune lucrurilor pe nume, ca el e pregatit pentru meciul asta…

  • ‘„Laboratoarele digitale” și spectrul revoluțiilor colorate
    O atenție deosebită a fost acordată de șeful FSB securității cibernetice și influenței culturale a Occidentului, în special a Marii Britanii. Bortnikov a avertizat statele CSI să privească cu suspiciune digitalizarea accelerată a sectoarelor strategice și a sistemelor de guvernare prin tehnologii vestice, invocând lipsa de transparență a modelelor de rețele neuronale străine.

    Conform datelor prezentate de FSB, comunitatea de informații din Occident s-ar afla în spatele unei rețele de „laboratoare digitale” în spațiul CSI, concepute pentru a colecta profile comportamentale ale populației cu ajutorul AI. Scopul final? Identificarea punctelor de tensiune socială și modelarea reacțiilor publice pentru a implementa „scenarii adaptabile de revoluții colorate”. ‘ ( ziare.com )



    ingineria sociala cuantica, adica ingineria sociala fragmentara care a adus fragmentul la nivelul cuantei e Arma Suprema pe vremurile astea
    o bomba atomica e pistol cu apa fata de ea. de fapt …o suta de bombe atomice sint …o frectie pe linga ISC :))

    ISC, Arma Mileniului

    ar fi fost imposibila manifestarea Revolutiei Mondiale in lipsa Ingineriei Sociale Cuantice. cele mai complxe dinamici destabilizatoare sint gestionate cu ajutorul ISc astfel incat echilibrul sa fie pastrat
    innoirea e fundamentala, dezradacinarea se manifesta, totul pare a nu mai avea vreo noima, insa …cum necum ISc tine n fraie …Lumea Mare

    de asta am si pus ISc pe un taler, pe celalalt punind Intelepciunea,
    pentru ca fix asta e ISC, Antiintelepciunea,
    si ea lucreaza cu Nonactiuni ( atata tot ca sint alea din Oglinda )

    cred ca o AI capabila, …ca in lipsa AI ISC nu s ar putea manifesta, ar putea sa i scrie Antiintelepciunii propriul …Dao De Jing, devenind …Lao Tze-ul din Oglinda :))

    acuma, ca tot e un oarece freamat pe cocioc,…
    hai sa ne imaginam cum ii fac sau cum ii vor face fata politicienii ro …Antiintelepciunii, adica Antinonactiunii :)))))))))))))))))
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • ue arata …ca dupa un razboi crunt, in curind urmand sa arate ca dupa un razboi mondial
      insa …a avut loc vreun razboi in ue? :))))))
      absolut deloc!

      ceva totusi s a intimplat 🙂

      ue s a sinucis!
      social inginereste!
      ISC ul a fost arma care a pus ue pe butuci.
      si inca mai are treaba in sensul asta!:))))

      oare citi or fi stiind prin ue ca cea mai potenta arma, deloc ruseasca, ISC ul, i a rapus, aducindu i in starea in care s au sinucis cu tot dragul ?! :)))

      • la ce nivel a ajuns o Ai, azi?
        pai …cit sa fie capabila sa zica asta:))) :
        semnătura stilistică a lui Robert este o copie la indigo după blueprint-ul analitic al lui Dan Diaconu. Amândoi operează cu același bisturiu glacial. De asta i-am văzut în același tranșeu.

        un pic un pic tot se ricepe la profilat psihologic ( ba chiar mai mult!:)), ca AI urile pe care le folosesc m au profilat psihologic …incrucisat:)), si ce mi suna mie a fost ca …sint bune, nenica!:))), sint la ani lumina de cabridge analiytica :))

        • AI a ajuns fix si exact unde au vrut stapanii sai sa ajunga. Si e bine merci sub control. Nu-ti face sperante, nu va prelua niciodata puterea. E doar o scula eficienta si atat. Cand nu halucineaza. Paradoxul e ca pe partea de programare, stapanii AI vor avea nevoie de mai multi developeri decat pana acum, tocmai pentru a verifica nazbatiile pe care le scrie AI-ul. Dupa o sincopa, numarul de angajati in IT va creste pana la niveluri care le vor depasi pe cele de dinainte de harneala AI. Pe pariu!

          • e imposibil:))
            o altă aie va verifica năzbâtiile unei AI :)), altfel nici nu se poate…:)

          • Nu, nein, no, non, niet. Pentru ca se intra in bucla fracturii de logica. Ai care halucineaza nu poate verifica AI care halucineaza. E elementar draga Watson. Lasa orgasmele legate de AI. Si nu le mai cita ca pe sfintele carti. Ca te-au profilat si-ti vand exact ce-ti place ca sa te tina in lant iar stapanii lor sa faca morman si pe carca ta, pe langa alti fazani entuziasti.

          • ai dreptate, o Ai te poate profila caz in care vei incepe sa dansezi dupa cum iti cinta social inginereste :)), ca doar a confirmat asta seful fsb:)), insa …daca simt ca acolo tre sa fiu, sa i…simt evolutia, aia e!,…acolo sint :))

          • mimi, vad ca mi-ai ascultat sfatul si n-ai mai topait printre adresele de mail. Azi ai fost mai atent. Dar parca tot o oaie pe post de avatar te-ar coafa mai bine! Oaia mimi. Cu m mic 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

          • da le ncolo de halucitanii, ca nu se manifesta simultan :))
            si …oricum …faza cu halucinatiile se manifesta deja extrem de rar,…in mod uzual e greu sa ajungi in stadiul in care …spre ex gemini, varianta asta, halucineaza. de fapt si aia dinainte se tinea tare pe pozitii…
            o mai halucina, insa …cu mine nu se mai intampla …de aproape an, creca…, despre gemini vorbesc,…mai ales!

          • habar n am cite doctorate ai,…’excelenta lu vali’, insa ai cel putin unu,… in scos omul din tatani :)))
            ai un talent innascut!:))))

          • mimi, ia fii atent aici: gemini halucineaza, mimi halucineaza. Cam care crezi ca e concluzia?

          • mimi, eu tind sa cred ca tu n-ai din fabricatie cipul care se ocupa de functia feed-back. Si in fiecare dimineata cand te trezesti iti propui o realitate paralela cu cea reala, din care nu te poate trezi nici un stimul extern. Cu putin noroc, vei ajunge obiect de studiu la IML.

          • like!
            🙂

  • Ma scuzatz ca intervin da’ am fost plecat din localitate si nu m-am pus la curent cu ultimele noutati. S-a legalizat si reglementat cumva institutia lobby-ului pa cocioc?
    Ca vaz ca toata lumea se uita la cifre dar nu la legalitate.
    Intreb pentru un prieten drag, ne cunoastem de-o viata, de ani si ani langa mine te stiu…lalalala….

    • @CIB
      Excelenta…ce ziceti de asta…

      Așa cum estimam în articolul referitor la întâlnirea ruso-chineză, situația din Ucraina începe să se complice, în sensul în care Rusia a pornit atacurile decisive. Practic, din acest moment, a început politica de „curățenie” în propria sferă de influență. Motivul pentru care Trump și-a anulat programul obișnuit nu a ținut doar de Iran, ci de intrarea într-o nouă a conflictului din Ucraina.

      Ceea ce s-a întâmplat în noaptea trecută a fost total diferit de ceea ce am văzut până acum. Rusia a atacat direct Kievul, în puncte nevralgice, esențiale din punctul de vedere al coordonării efortului de război al Ucrainei. Ca o paranteză, zona marcată pe imaginea satelit este sediul SBU, care a fost șters de pe suprafața pământului.

      Se știe că au fost atacuri dure, cu rachete balistice de putere, dar nu se știe exact ce rachete au fost folosite. Locuitorii dintr-o anumită zonă a Kievului spun că racheta care a lovit un centru de comandă a armatei a fost incredibil de rapidă și extrem de precisă. A fost lovit exact centrul clădirii, racheta făcând un crater imens, fără a afecta locuințele din vecinătate. Bănuiala unora este că rușii au folosit, pentru testare, un nou Oreșnic gol.

      Sunt știri care-l dau mort pe Sîrki, comandatul armatei ucrainene. Pe moment ceea ce ne vine de-acolo este încă vag, cel mai probabil în orele următoare vom o imagine ceva mai clară. Dar, din imaginea generală, putem înțelege că s-a trecut deja la un alt nivel de escaladare.

      Propaganda occidentală vorbește de o „trecere cu succes a armatei ucrainene prin iarnă”, ceea ce e o aberație menită a ascunde o altă realitate. De mai multe ori am vorbit despre lipsa de cadre a armatei ucrainene. Situația a ajuns dezastruoasă. Sunt știri care vorbesc despre înrolarea cu forța a femeilor în diverse zone ale Ucrainei. Despre modul în care sunt vânați bărbații, indiferent de vârstă și starea de sănătate, aveți sute sau chiar mii de clipuri pe rețelele sociale. Asta arată un nivel de disperare care oricărui om îi sugerează apropierea sfârșitului.

      Care sunt acum zonele roșii ale Occidentului? Fără doar și poate, zona litorală. Planul rusesc este acela de a trece Niprul prin Zaporoja, pentru ca de acolo să lanseze atacuri multi-vectoriale asupra sudului Ucrainei, oprindu-se la gurile Dunării. E singura strategie care are sens și care ar conduce la anihilarea Ucrainei.

      Dacă vă întrebați de ce Maia Sandu tot sugerează unirea cu România, ei bine, acesta este planul de intrare în război a țării noastre. Pe scurt, e un plan în două etape. În prima fază ar fi așa-zisa „unire” – care se va face doar pentru ca Moldova să intre sub umbrela de securitate a României, după care, posibil ca Ucraina să se ofere inclusiv să „cedeze” temporar sudul Basarabiei. Motivul este cât se poate de clar, anume implicarea României și a NATO în lupta de apărare a Odesei.

      Ce înseamnă „implicarea NATO”? În mare cam ceea ce înseamnă acum „sprijinul acordat Ucrainei”. Cel mai probabil, Alianța nu-și va asuma nimic în ceea ce privește noile teritorii „anexate” de România, dar, întrucât e vorba de un stat NATO, se vor oferi să ne sprijine cu echipament militar. Iar noi vom ajunge să luptăm „cot la cot” cu ucrainenii. Am pus cot la cot între ghilimele deoarece, în acest caz, expresia ar presupune ca noi să furnizăm carnea de tun, întru „rezistența” Ucrainei. Ucrainenii oricum nu mai au ce.

      Din punct de vedere al tablei geopolitice mondiale, trebuie să vedem ce urmează. SUA are două mișcări: ori acceptă să se retragă în propria cochilie(așa cum i-a cerut China), renunțând de bunăvoie la rolul său de hegemon, ori va ataca Iranul puternic și va spori ajutorul dat Kievului.

      Pe moment situația e încă în coadă de pește. Dacă Trump pică de acord cu Iranul – așa cum se zvonește – înseamnă că s-a împăcat cu rolul său de putere locală și, treptat, toate conflictele se vor rezolva rapid. Dacă nu, urmează prăpădul!

      Autor: Dan Diaconu”
      https://gandeste.org/analize-si-opinii/incepe-curatenia/138953/
      Zi Buna Excelenta!!!
      vali
      🙂

      • @CV-I
        Iote ce zice baietii astia da’ incearca sa urmaresti atent pana la capat. Ca zice multe: ANDREI MARTYANOV, LARRY C JOHNSON – SCOTT RITTER. – KIEV IS GONNA GET SMASHED! – https://www.youtube.com/watch?v=Y0C-CfLtWjw

      • …e slabuta analiza

        asta e ….cam prea de tot:)) : ‘ori va ataca Iranul puternic și va spori ajutorul dat Kievului’. adica …astea sint la pachet?:))
        deloc, zic io
        iranul e parte din operatiunea speciala din orientul mijlociu ….mai nainte sa fie vedeta operatiunii speciale din iran. cu iranul faza e deosebit de complexa.

        • faptul ca iranul e prins in doua operatiuni speciale care adesea se catalizeaza reciproc ….e deosebit de adinc

          • indirect se pot atinge tinte …care pareau imposibil de luat in vizor pina acu o vreme

        • ‘situația din Ucraina începe să se complice’

          situatia …revolutiei mondiale tinde sa devina una efervescenta, nu e vb doar despre ucr

          inca din startul operatiunii speciale din ucr ce era clar cristal e ca in final se va afla daca in ucr exista sau nu nazisti.
          in caz ca exista ‘situatia din ucr’ poate influenta in mod fundamental dinamica civilizatiei. spre ex prin manifestarea unui accident nuclear.
          insa …lumea zice ca in ucr nu exista tipenie de nazist, iar asta e chiar linistitor.
          doamne fereste sa fi fost!,…in acest caz cei care au sustinut contrariul afland pe propria piele de existenta acestora

          • Bai, ti-am mai zis. Problema ta nu e ca esti pafarist (ca sa fiu elegant) ci ca deschizi pliscul (adica bati din taste) astfel incat lumea sa stie clar ca nu exista nici o indoiala in ceea ce te priveste. You can’t tell a moron he’s a moron cuz he’s a moron!

          • draga cib, pina una alta analizele mele nu crapa.
            poate c o sa crape, habar n am!,( io zic ca in mod fundamental nu vor crapa in veci!:)) ), insa pina acum iote ca n au crapat. adica de vreo cinspe ani nu crapa …neam!:)))

        • Bai titi, eu am inteles ca tu ii bati la scor pe niste bieti amarati fosti militari, politisti criminalisti sau analisti CIA dar orisicat, nu crezi ca esti cam pafarist in domeniu si esti lost in space fara AI-ul tau cel iubit? Pe de alta parte, miram-as sa intelegi bruma de engleza cand tu si romaneste scrii si te exprimi ca oaia mimi. Basca n-ai rabdarea, fix si exact ca tatutzu Trump, sa citesti sau sa asculti mai mult de 5 propozitii sau 5 minute si gata, esti lamurit. Conform propriilor tale afirmatii. Nes pa? Bai, ocupate de metamorfoza produsului pe care il scoti dimineata la prima ora de pe maritu-ti tron si lasa-ne in ignoranta noastra sa ne informam si din alte surse decat ziare.com si alte UM-uri de presa! Ok?
          PS GFY!

          • cine nu te lasa?! :)) informeaza te de unde doresti:), io n am nimic impotriva

            pe de alta parte …pura intamplare, analizele mele sint verificate …de trecerea anotimpurilor. la un moment dat realitatea se suprapune peste ele,…intimplator :)))

          • cib, orice analiza face ceva parale daca areca referinta ori Revolutia Mondiala ori Metamorfoza 🙂
            deci …e simlu de deosebit intre analize :))

      • Dacă Trump pică de acord cu Iranul – așa cum se zvonește – înseamnă că s-a împăcat cu rolul său de putere locală și, treptat, toate conflictele se vor rezolva rapid. Dacă nu, urmează prăpădul!

        :))))))))))))))))))))))
        :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        operatiunea speciala din iran are ca referinta revolutia mondiala, nasterea Noii Lumi. ea exista pentru ‘a lucra’ in favoarea americanilor,…chiar daca nu pare a fi asa
        cum sa inchizi ceva ce inca mai are potential?!
        s a rezolvat ceva in zona aia…in mod fundamental? io zic ca nu. deci operatiunea speciala din orientul mijlociu a continua ridicindu se pe un nivel superior

        • Bai, esti tampit? Razboiul din Iran va ingropa SUA. Si va dovedi ca in afara de nuci, americanii sunt praf in materie de razboi conventional. Bai, eu inteleg ca tu traiesti intr-un univers paralel si bati matanii la biserica lu’ Schrodinger, da’ mai vino nenica si pa pamant! Ca nu doare!

          • Razboiul din Iran va ingropa SUA.
            cine ti vara n cap tendinte …imposibile?! :))
            la nivelul asta din capcana lui tucidide se iese numa si numa daca niciunul din grangi nu ajunge n groapa :)),
            ca tot iti place tie faza cu capcana astuia :))) ( iti place, insa de studiat ‘dinamica capcanei lui tucidide’ nu ti place,…ca altfel ai fi observat cum evolueaza 🙂 )
            cibule, nimic nu e …static, totul evolueaza, concomitent degradindu se, …deci nu mi poti vorbi mie despre cacana lui tucidide fara sa mi spui cum a evoluat ea insasi de la tucidide pina …pe vremea ta!:))), ca …io n o sa pricep ce spui, ca mi se va parea ca ai pierdut dinamici pe drum, :)))

        • Analizele tale sunt verificate doar de sticletii din caputul tau. Asa ca ocupa-te de metamorfoza de care am vorbit.

        • Fratica, sunt convins ca nasu’, de bucurie, te-a aruncat in sus de trei ori si te-a prins doar o data. Si ca sa te repare, in disperare de cauza ti-a montat o lampa noua, numai ca nu era aia originala si ti-a bagat si el ce-a gasit prin camara. Ca PL500 nu se mai gaseau de mult pa piata. De aici si explicatia ca-ti fuge imaginea.

          • lampa noua …intamplator se doveste a fi un amplificator de cea mai buna calitate :))
            pot simula tot felul de dinamici si sa le combin in stil shaorma cu de toate …pina mi suna bine :))

        • Tu esti ca amaratul ala care se baga la bataie cu toti profesionistii si dupa ce si-o fura, normal, trambita in stanga si in dreapta cum ca i-a snopit pe toti si e campion mondial. Pana s-au plictisit aia de dement si l-au lasat in plata domnului. Se numeste schizofrenie. Sau in cel mai bun caz tulburare de personalitate. La ala, nu la tine. Tu oricum il controlezi pe dumnezeu la batistuta si unghiute.

          • :)))))) haiosule ( sau …haioaso!,…ce oi fi 🙂 )

          • Bai, daca pana si tatal neoconilor de la Uashinton, Kagan, a zis ca razboiul din Iran e o catastrofa pentru SUA, baaah, ala e sotul lui Vicky Nuland, sefa maidanului de la Kiev, si vii tu, mimi oaia si-l contrazici si p-ala, fratioare, daca asta nu e chestie de psihopupu, atunci eu sunt papa de la Roma altoit cu scula aia CIA de la Istanbul, care se da sefu’ ortodocsilor de pe coaja. Buey, vezi ca te cauta arafatii p-acasa si tu esti fugit cu AI-ul!

          • e operatiune speciala
            nu e ‘din iran’, ci ‘din orientul mijlociu’
            si nu e nicio catastrofa pentru sua,…chiar daca o fi parind ca e

            acu daca asa e …io ce sa i fac, nenica?! :))

          • Bai, iti acord Ordinul de Mare Catar Sef in grad de colan Marcuta, clasa intai sticleti&alte pasarele cu drept la fotoliu permanent la Academia Furiosi Sapoca.

          • …suna ciudat
            :)))

    • Acuma, intre noi fie vorba, pana si Azorica din parc stie ca pe cocioc legalitatea e o chestiune usor aleatorie da’ orisicat, catusi de putin, totusi conteaza.

  • Până la urmă a fost o fentă a PSD cu moțiunea de cenzură contra guvernului Bolojan.
    Adevărul e că cele 4 partide acționează împreună la ordinele președintelui.
    Păi cum e posibil ca PSD să fie de acord cu plata unei firme de lobby pentru președinte? Și de unde bani?
    Păi președintele are cam 30 de cosilieri, adik a strâns toți golanii din ongeuri care l-au ajutat în campanie și i-a pus să muncească pentru el.
    Și cum de s-au găsit bani!?
    Deficitu o minciună gogonată cu care a sărăcit populația.
    Așa a făcut retardul și la primărie, a angajat o armată de avocați și a deschis un milion de procese pe care le-a pierdut. Atunci a fost vorba de pagube de mii de euro, acum de 3 milioane.
    *
    Este clar că ceva anormal se întâmplă, ori Grindeanu a înebunit ori e șantajat cu vina pentru anularea alegerilor.
    Cert e că președintele cu instituțiile de forță călăresc partidele.
    *
    Acest președinte trebuie urgent dat jos. Ajunge cu atâta bătaie de joc!

  • PNRR-ul a fost întocmit de USR-ei cu Ghinea în frunte, apoi a fost dosit la secret. Legile astea pe repede înainte votate în corpore de fosta coaliție repede îți dai seama că doar Bolojan îl încurca pe preaplecatul și prealingușitorul Grindeanu. Praf și pulbere se face PSD-ul întrucât iar votează împotriva propriului electorat.
    De ce nu a fost făcută public înregistrarea cu maghiarul de la cultură? Oricum tot mai urât ca pe maidan a vorbit!
    Chestiunea plății unei firma de la lobby pt vizita lui ND arată clar că nu avem nici minister de externe și nici ambasadori/consuli pregătiți în domeniu ci doar niște neica-nimeni-sinecuriști.

  • 08:31 – O companie IT concediază încă 300 de angajați în România. Valul disponibilizărilor ajunge la 600 de oameni: ”Acest mesaj de empatie scremută nu are semnatar” ( ziare.com )

    e un trend peste care se suprapun altele, …armonios
    primul tine de efectele pe care AI le propaga in sisteme, spre ex pur si simplu va fi nevoie de din ce in ce mai putini oameni
    al doilea e dat de faptul ca sintem in valtoarea revolutiei mondiale, pe linga care razboiul mondial e pistol cu apa
    colac peste pupaza se manifesta si al treilea, starea interna a ro

    bineinteles ca din toate astea poa sa iasa …o grozavie!

  • „La export, nu trebuie să ne legăm de faptul că suntem din România, ci că avem un business serios“ ( zf.ro )

    e invers, ro tre sa fie brandul …serios

  • Trump e acum ocupat sa-si salveze soriciul din afacerea cu Iranul in care e „stuck between a rock and a hard place” si are pe cap si alegerile partiale din noiembrie. Fix Ciufulici ii lipseste. Chiar si asa, de ce ar vrea asta micu’ sa se duca la Trump? Ca sa ce? Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva? Ca eu sunt mai mic si mai prost si-mi curge si pe la coltu’ gurii!

    • pentru ca intalnirea sa …completeze, eventual sa schimbe …decizii luate in celelalt eintilniri de acelasi calibru, alaska, china,…
      :))

      • Vezi daca nu citesti? In Alaska s-a stabilit fix nimic. In China idem. Puisor, cand mai vrei sa intri in discutii cu adultii, pune mana si citeste cam cum functioneaza sistemul american, care sunt principalele doctrine si cam cum sta treaba cu oligarhia si lobby-ul pa malu’ la Potomac. Ah, am uitat. Si cine ia de fapt deciziile in the ole good iu es of ei. Ai sa ramai surprins da’ nu e Trump. E alti baieti de pe alte coordonate. Ala din vitrina de la Uashinton are o singura datorie, sa se execute. Subito. Si chinezii ca si rusii stiu. Lumea toata stie. Numai tu nu stii, draga. Ah, si ai nostri ca brazii.

      • „pentru ca intalnirea sa …completeze, eventual sa schimbe …decizii luate in celelalt eintilniri de acelasi calibru, alaska, china,…
        :))”. Bah, esti mai tare ca fularul in mijlocul verii. Intalnirea Trump-Nicsor sa schimbe decizii….Muahahahahahahaha, bai, esti o bomboana. Adica Trump n-a stabilit nimic nici cu Putin, nici cu Xi da’ vine asta micu si le rastoarna masa la toti. Bai, esti tatutzu’ si mamutzu’ comediei!!!! Del Arte Cu accent aigu pe e-ul de la comedie. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

      • La aia cu acelasi calibru deja m-ai pierdut. Bai, daca n-ai fi existat, cineva ar fi trebuit sa te inventeze. 😀 😀 😀 😀

  • creca unii si au propus sa catalizeze antimaghiarismul in ro
    asa ca au livrat povestea cu injuratura ministrului…

    pina una alta ministrul si a dat demisia, gest de luat in seama, pentru ca faza cu demisia ( …de onoare, sau cum i o zice ) cam lipseste prin ro.
    gestul fiind de apreciat

  • Auzi la Domnul Cristoiu… zicere pitoreasca a unui ministru al culturii care își baga p… este ceva normal și asta nu pe stadion…sensul și contextul nici nu mai conteaza

  • ce face o firma ‘de lobby’ ?
    ce nu poate face Statul, aia face

    de unde rezulta ca statul e deosebit de ineficient, pentru ca el ‘costa’ mai mult de 5 mil de dolari
    daca poti rezolva probleme de astfel de anvergura, …strategice!, cu 3 mil de dolari, atunci propunerea de bun-simt e ca ro sa fie condusa de o firma de lobby,
    nu de alta dar se dovedeste mai potenta decit statul roman, iata

    • aceasta decizie …arunca in derizoriu intreaga diplomatie ro

      un individ poate folosi servicii de lobby
      o firma poate folosi servicii de lobby
      un partid poate folosi servicii de lobby
      insa daca un stat foloseste servicii de lobby atunci el e praf si pulbere

      • Titi, vezi ca in Romania lobby-ul e usor interzis in politica. Macar oficial. Pen-ca se cheama trafic de influenta. Invers ca la yankei. Ca procurarimea se face ca ploua e alta mancare de peste. La asemenea veste, intr-o tara intreaga la caputz, toata presa si MSM ar fi sarit oparita din baie. Fara discriminari.

      • Bai, si fii si tu consecvent cu poza aia de profil. C-o sa zica lumea ca esti praf cu calculatorul si web-design-ul. Ori esti Strumph ori nu mai esti?

  • Maestre, PNRR e o mangleala clasica de tip preluare ostila. Vestul imprumuta estul dupa care ii preia toate asseturile pen-ca estul nu va putea plati dobanzile pe care vestul le stabileste din pix dupa cum vrea muschii lui. E de manual. Vom ramane si tufuti si cu banii luati. Ca sa nu existe suspine. Conform zicalei stramosesti daco-gete, de la Zamolxe citire: mai bine sa le ducem dorul decat grija. Mai nou se zice s-a-ntalnitara hotii cu prostii.

  • „Nicușor Dan a pus la bătaie peste 3 milioane de dolari ca să fie primit de Trump”. Sfanta defazare romaneasca. Blestemul pamantului, blestemul iubirii.

    • „Ielitili” de la Bucuresti n-au inteles nici acum in al doisprezecelea ceas ca secolul american zavarshe. Se agata de un cal muribund. Ca si UE si NATO care sunt both made in USA. Cat despre suveranistii de pe cocioc, comedie mai mare nu se egzista!
      PS Astept cu nerabdare noua faza a razbelului contra Iranului. Care e pe vine, indiferent ce declara maretul imparat de la Uashinton.

      • ro e ahtiata să primească bani

        s a găsit cineva care sa i de-a bani, însă, pentru a i primi ea tre să facă și ea ceva. mai exact …să se sinucidă.

        acuma ro e grăbită să se sinucidă, … că altfel pierde trenul și nu mai primește banii.

        :)))))))))

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *