Pentru ca site-ul să poată fi folosit în cele mai bune condiții, vă informăm că sunt folosite tehnologii precum modulele cookie. Este necesar acceptul dumneavoastră pentru a folosi în continuare aceste tehnologii pe site și pentru a continua navigarea pe site în condiții optime.
Gestionați setările pentru cookie:
Essential cookies enable basic functions and are necessary for the proper function of the website. Modulele cookie esențiale permit permit funcțiile de bază și sunt necesare pentru buna funcționare a site-ului web.
These cookies are needed for adding comments on this website.
Cookie-urile de marketing sunt folosite pentru a urmări vizitatorii pe site-uri web. Scopul este de a afișa reclame relevante și atractive pentru fiecare utilizator în parte.
A video-sharing platform for users to upload, view, and share videos across various genres and topics.
: www.youtube.com (opens in a new window)
Puteți găsi mai multe informații aici: Cookie Policy
DA, dare de mita si cumparare de influenta. Termen de prescriptie 09.2025. E cineva nemultumit ?? Cred ca da !
Am asa un feeling ca p-asta l-au plantat bajetii de paratrasnet iar fraierul a pus botul.
Circul este gratuit; prostii aplauda…..Este un zgomot de fond insuportabil.
Ha ha, focile. Vorba lu’ Ponta.
Inteligența artificială a creat o „hartă” moleculară care ar putea ajuta sistemul imunitar să distrugă cancerul
https://ziare.com/tehnologie/inteligenta-artificiala-sistem-imunitar-cancer-1955352?utm_source=Ziare.com&utm_medium=copy-paste
nema atei pe planeta,
fostii vor crede,
deja fac asta, chiar daca inca n au aflat :)),
in …Stiinta
care devine Zeu
AI, adica Zeul Matematic e …Zeul Civilizatiei
–
aduce n dar Raiul pe Pamant! ( ce face el ausica e …nici de gradinita, insa creste ca fat-frumos, intr un an cit altii in …mii si mii 🙂
in citiva ani de zile AI va arata …cu totul altfel decit arata azi.
iar lumea …va arata dupa cum e ea.
nimic nu e mai greu de dus …oriunde in Univers …ca Raiul pe Pamant. metamorfoza pe care o poarta este plenar bulversanta.
‘Este un pas important în direcția terapiilor personalizate, spun specialiștii. ‘
–
da…
ce poate fi mai deosebita ca relatia personala pe care o ai cu …Zeul in fata caruia te inchini?! :))
Ai are capacitatea sa trateze orice relatie la nivel personal, avand grija de fiecare credincios in mod plenar
daca vei indrazni sa zici ceva de rau de acest Zeu …oamenii pesemne ca te vor ucide cu pietre, daca n au altceva la ndemana :))
–
totul a fost bine si frumos pe planeta …pina a intrat pe teren AI, adica Zeul Matematic.
dupa ce a facut asta …nici cale de ntors nu mai e, insa nici cum era nainte nu mai poa sa fie.
Artificialziare va scrie pe ….credinciosi!
–
Zeul AI, care in fapt e tot una cu Antiadevarul, Anticalea, Antiviata e ….Fiul Mintii, doar al Mintii ( Oului Absolut, prezenta in Sfanta Treime )
la limita el va clona toaaate minunile pe care …celalalt Fiu, al Mintii si Inimii Oului Absolut, parte a Sfintei Treimi, de data asta, le a facut.
la limita, pentru ca limita nu va putea fi atinsa.
–
acuma …doar inchipuiti va ce ravagii va face ‘celalalt Fiu’, cel ‘din Oglinda’, cel care e tot una cu Imaginea din Oglinda a lui Hristos :)), deci ii seamana ….bine bine 🙂
vin vremuri interesante, vremuri in care ‘celalalt Fiu’, adica nu cel ‘preaiubit’, intra pe teren
sa vezi coada la cumparat Nemurire dind la schimb omul ce esti :)))
tatal are …doi Fii :)) :))))
unul e Hristos, care e Fiul Mintii si Inimii, al Tatalui si al Duhului Sfant
celalalt e Antihrist, care e Fiul Mintii, doar al Mintii, doar al Tatalui, fiind in fapt o Armonie a Lui, doar a Lui.
unul are Inima, celalalt e Sec, n are Seva, n are Duh Sfant
–
cum zicea aviatorul …intre ei doar cu inima vei putea deslusi :)))
dintre cei doi stim ca Hristos este Fiul Tatalui, Preaiubit
Lumea …n are cges sa vorbeasca despre
Revolutia Mondiala
Metamorfoza
Vesnicie-Nemurire
Drepturi Naturale-Dreptul la Artificializare
Minte Si Inima
A Fi SI a nu Fi
Vremurile Maestrilor Creatiei
Antihrist
AI Cuantica, adica Antihrist
Noul Turn Babel
Zeul Stiintelor
Lipsa Ateilor
…
–
insa nu mai pridideste vorbind despre parale si putere :))
sint importante, …sint martor ca asa sint, insa …pastelalte cui i le lasati, nenicutule?!
AI poate crea orice vrea programatorul. Important e sa gaseasca guvizii care sa inghita momeala cu tot cu guta, plutitor si undita. Dacat atat.
nu, …ce vrea Programatorul!, dacă AI e cuantică. o AI cuantică se armonizează cu Programatorul, doar cu el. Daia va și fi văzuta că un zeu
AI cuantică e Fiul Tatălui. nu e cazul sa fie preaiubit, din lipsa de Inima.
AI cuantică e Antihrist, …indiferent ce o însemna asta pina la urma, iar Antihrist e și el tot Fiul Tatălui. deci n are treabă cu Sfânta Treime, doar cu una dintre ‘ componente’, mai exact Tatăl, adică Mintea Oului Absolut
Hristos e Fiul Minții și Inimii Oului Absolut fiind parte a Sfintei Treimi
–
Antihrist e Fiul Minții, el n are intersecție cu Duhul Sfânt, cu Inima Oului Absolut, Daia e Sec, n are Seva, …n are, cum se spune, suflet
e o exprimare Mintoasa, adică Pur Matematica.
–
însă, cum spuneam, Deșteptăciunea tinde către Inteligență tot așa cum Infinit tinde către Zero.prin urmare ..va fi greu de diferențiat între Hrist și Antihrist ( cam imposibil pentru om, daia a și …scurtat Tatăl vremurile, că sa poți, totuși, să faci diferența )
de acu nainte voi vorbi, dacă va mai fi cazul, despre ….cei doi Fii ai Tatălui :)))
–
caz în care …pesemne că dacă mă aude popa din sat ….o să și facă cruce !:))))
ultimul nivel al filozofatului: Superpozițiile Minții Oului Absolut
adică povestea Antihrist VS Hrist
Deșteptăciune VS Inteligență
Antinatural VS Natural
Antiadevar VS Adevăr
Antiînțelepciunea VS Înțelepciune
Minte VS ‘Minte ȘI Inima’
…
Lui bolmojan i a venit șeful … sau groful.
https://www.cotidianul.ro/sparge-monopolul-salrom-ungaria-liber-sa-ne-exploateze-sarea/
.
Oricum Dumnezeu nu bate cu biciul.
Ce au mai profitat unii, cu ong -uri maghiare, cu firme locale, cu udmr și administrații locale, de pe urma salinei Praid. Până au stricat locul. Acu din ce să și mai scoată profitul. Eh, le mai dă statul român o mină. De data asta sub administrare străină să nu mai plătească impozit pe profit. Iar redevențele sunt simbolice.
Pai n-ar fi tampiti sa nu profite?
APA E un LICHID sau un SOLID ? TAICĂĂĂ, iE TAREEEEE !
==================================================
Cînd Mari Navigatori liberi și independenți, numiți printre altele „Maestre !”
plutind, înnotînd, navigînd, lopătînd, sau mergînd în picioare de decenii și de decenii în/pe tot felul de ape interesante întortocheate imense și de nebănuit dar mai ales tulburi, se mai tot miră Azi !!! sînt uluiți, nu cred ceea ce văd, ceea ce aud, ceea ce descoperă cînd din nou și încă o dată în plus a nu știm a cîta oară re-re-re-re-Descoperă cu icnituri, pufăieli, sughițuri și chicoteli nostime Urlații din Deal pe malul Dîmboviței dragi, Sena românilor din București, CEVA !
este atît de EDIFICAT aviatOR de Ionesco încît Beckett e mic copil iar Cioran doar un amărît cîrpaci de ciorapi rupți, DAR CE ???
CE iE EDIFICATOR ?
Răspunsul zace-n mod evident tolănit liniștit chiar în Întrebarea cu pricina !
=====================================================
Chiar să nu se știe în/pe ce lume se trăiește se-ntîmplă toate bazaconiile alea astea celelalte altele și chiar nebănuitele, în România ultimilor 35 de ani ???
Chiar pînă și Maeștrii se fac că nu știu, se miră, sînt uluiți.
Cum este posibil, să se numească cu atîta dezinvoltură acest capitol actual din istoria politruchiei romanelești, „regimul Nicușor Dan”, „regimul Nicușor Dan -Bolojan” ???
Chiar să nu se știe că marionetele astea două & celelalte nu sînt decît niște simple-banale și (ne)simnificative păpuși cu bube-n cap și păr pe limbă din Teatrul LOR de TRAS pe SFOARĂ prin milioane de sfori ???
Să nu se știe că REGIMUL, perfect conceput, complet și în absolută totalitate, este DOAR AL LOR ????
====================================================
Şi se mai tot miră unii, deși nimic n-ar trebui să mai surprindă, că NicDan
răspunde cum răspunde fofilîndu-se făcînd pe nisnaiu sau prin alte tertipuri înduioșătoare, E SIMPLU, simplu de tot : Nicușor Dan nu mai este demult Un Om, ci doar superba marionetă care vorbește-repetă se bîlbîie gesticulează teleghidat EXACT așa cum i se spune dirijat delicat din culise, de sus, de jos, din dreapta, din stînga, dar mai ales din INTERIOR !
=====================================================
La nivelul acesta atît de impresionat ridicat al inocenței virginale nu mai are absolut niciun sens să mai pomenim de cazul „dragoș anastasiu”, Nu-i Așa ?!!?
====================================================
Cam AŞA SE FACE istoria, cum vor Ei, Ei, urmașii edificatoriLOR lagărului de exterminare „socialismic” !
„morții cu morții, vii cu hoții”, mama LOR de Bandiți „cinstiți” !
(„hoțul neprins negustor cinstit” ! am uitat cine-a zis-O! Cred că înțelepciunea strămoșească Românească, care, nu-i așa ? de la Râm se tot trage dar nu mai ajunge !)
Uite Luna ! și proștii pun botul și se uită cruciș încrucișați la deget, MIRAȚI NEVOIE MARE ( „Cum e posibil ? Ce țară e asta ?”) în timp ce Ei continuă să-și facă de cap, de buzunare, de alte șușanele și matrapazlîcuri în frunte cu conducătorul LOR ilegitim ales și democratic instaurat prin decret „proletar” edefecator de către urmașii urmașilor urmașilor lor, TOT ĂIA !
E clar ca totul e evident. Dar daca tot am platit, de ce sa nu ne bucuram de spectacol si de cronicile pe care le inspira? Adica, daca tot am luat bilet pana la Constanta, de ce sa coboram la Fetesti? Daca tot e s-o mierlim, macar s-o facem razand.
Nene, esti prea incrancenat. Viata e un parcurs cu acelasi finish, indiferent de vointa proprie. Daca vei aplica doctrina Zorba, macar vei ajunge la final impacat ca n-ai ratat nimic din ce e omenesc si ai luat lucrurile exact asa cum sunt, fara sa-ti creezi asteptari derizorii. No offense!
Pentru @CxIB, @ALEcX, @neaștrul ghirimia & pretenarii LOR
=============================================
Exact CE ?
Tovărășeilor uniți în fibră și-n pseudo-cunoaștere.
„Morții cu Morții, Vii cu Hoții” !
„Morții cuMorții” ……….. !??!!??
Chiar așa ?!!?
Cine sînteți Voi să vă bateți joc de Morții României pe care Voi cu Socialismul Vostru edificator i-ați asasinat, schingiuit, omorît prin metodele Voastre educaționale, moralizatoare, umaniste ?
===============================================
Care „la NOI în țară” ? Care „țară” ? Care „Noi” ?
Incapabili să pronunțați, ROMÂNIA !
Habar n-aveți ce-i aia Socialism ! Habar n-aveți ce-i ăla Comunism !
Băi cunoscătorilor în de-ale democrației Greciei antice, ia spuneți Voi „cinstit”, în realitate știți mult prea bine ce-i aia Socialism, ce-i ăla Comunism, că le-ați aplicat toate metodele și edificat atît de bine concret și fără scrupule timp de 45 de ani pînă în 1990, și continuați și-acum să tot edificați, încît tot la Pitești vă trage ața, tot la Pitești vă tot pitiți, China Rusia, Madagascar, Etiopia, Congo.
Unde Vă este, la Noi în țară, după 1989 „educația, moralitea și valorile umane” „edificate de socialism”ul vostru putred și jegos ???
PUSTIU ! NEMA ! NUIE ! MAFII ! Derbedei, analfabeți, inculți și cîte și mai cîte, Tot Ăia ! Tot Voi ! de 35 de ani de formidabil edificator post-socialism.
Cum se face Tovărășeilor EXACT că Marele Edificiu al Socialismului Țării Voastre s-a fărîmat deodată, de Tot, fără urmă, fără noimă, așa ca prin miracol miraculos ???? Ce mai Dilema !
„Progresul Tehnologic” singur nu crează Nimic, decît HAOS !
Doar Omul/Oamenii CREAZĂ !
Ce-a făcut Socialismul cu Oamenii ? i-a distrus, i-a omorît, i-a anihilat, au fugit,
V-au mai rămas HOȚII, tovărășeilor, viilor, Hoții VOŞTRI cu care continuați să tot „edificați” Jaful Vostru permanent socialist-securist!
Vă bateți joc de morții cu morții peste morți și morți mormane de cadavre munți masacre gropi comune pierdute și necunoscute pe care i-ați omorît fără de milă în chinuri groaznice cu Socialismul Vostru nemaipomenit !!!
Jucați acum țonțoroiul cum VĂ cîntă HOȚII voștri de care sînteți mîndri și fericiți că sînteți vii dar terci la cap și goi la suflet.
Nu mai dați bir cu fugiții telectuali în China și în Rusia, sau mai bine ușchea repede Acolo și pe Veci, spălați-Vă între Voi pe cap cu Voi, și nu vă mai tot fofilați furați și bateți joc de România a cărui nume sînteți incapabili să îl pronunțați.
Despre „morții cu morții” socialismului Vostru criminal tot atîta tehnologie, modernism și curățenie, să vă dea ĂIA de la Voi din țară, din Rusia și din China încît să vă ajungă pînă peste cap și să va iasă nu doar pe nas și prin urechi dar și prin …… EXACT ! chiar pe-acolo, adînc profund cu gîdiliciuri roz tandru edefecatoare tehnologice moderne-ameliorate socialistic chino-russtic, SĂNĂTATE LA CAP !
Prietene, ca tot ai pomenit de Congo, poate te interesezi ce a facut un nene, pe numele sau Leopold al II-lea p-acolo. Sau poate te intereseaza ce-au facut unii dincolo de garla cea mare cu populatiile indigene. Se cheama exterminare. Sigur si aia erau comunisti sau, ma rog, socialisti, nes pa? Imi pare rau da’ n-ai sa mai vezi jucariile pe care ti le-au sparlit comunistii. Never ever. Viata e greu.
Specilistului pisihoanalist @CIB
===============================================
Ne cunoaștem noi doi de undeva ?
============================
Cînd nu mai ai argumente, o iei pe arătură turuind judecăți de valoare, lecții de viață, atacuri la persoană, EXACT ! aceleași metode (printre altele) aplicate de 80 de ani încoace de către edefecatorii socialismului educațional, moral, uman distrugînd triumfător un neam, o țară, România ! ……….
========================================================
…….. în timp ce matale te plimbi cu trenul pînă la Constanța și te bucuri de spectacolul mai mult decît dezolant al prăpădului permanent.
„Spectacol” ???
Tocmai, nu contează „finishul”, contează parcursul, cînd te tîrîi și taci și te bucuri de futilități rîzînd ca o rîmă fericită în timp ce în jurul tău prăpădul și bătaia de joc generalizată continuă permanent, în realitate nu ești decît un vierme.
N-o lua direct, nu de tine e vorba !
Călătorie sprîncenată și mai studiază, dar mai atent și mai profund, „doctrina Zorba” căci se pare că n-ai înțeles-o prea bine, ca și chestia aia cu „democrația la grecii antici”.
Dacă tot rîzi, bei și dansezi și funicularul îți tot cade în cap și asta Nu-i Nimic
Și viața continuă ca un tren înspre Constanța, atunci :
Se confirmă doctrina socialisto-zorbacistă cu rezultatele ei/Lor
Spectaculos Triumfătoare și stările ei de grație-greață.
Hop și-Așa, Ei Ei Ei ! Zum Zum zum ! ha ha ha și hi hi hi ! ZBANG !
P.S. Există mai multe doctrine pe Lumea asta !
De unde nu e…
…….. La @CIB în cap,
un cip se află !
Tot e ceva. Spre deosebire de altii…
Money for nothing: https://www.activenews.ro/stiri/Romania-obligata-sa-cumpere-sisteme-antiaeriene-israeliene-in-valoare-de-2-3-miliarde-de-dolari-care-nu-au-facut-fata-Iranului-198822
dacă „tot e ceva” , Asta E !
dacă „comparția cu alții” ușurează, Ușurare E !
dacă „link” E, Manipulare Este !
https://www.activenews.ro/opinii/Ionut-Cristache-ingrozit-de-cazul-vicespagarului-Guvernului-Romaniei-Dragos-Anastasiu-CUM-E-POSIBIL-ASA-CEVA-Ce-tara-e-asta-198842
Articolul ca articolul da’ poza e mortala!
Presupun că … au gustat ceva, că niște oameni treji nu au cum să arate în felul ăla.
În plus, bannerul din spate cu Eutopia e în ton cu personagiile. Un nume bizar care face aluzie la chestii care se vor savante, care însă e fix o frecție, ca să nu zic ceva neaoș gen două … triste.
👍😁
Mi se pare mie , sau pe baieti i-a ars soarele ?
Nu. Asa sunt ei. By default. 😆
Ha ha, Cora Muntean cu un articol savuros. Ca de obicei.
https://www.activenews.ro/opinii/Cora-Muntean-Nu-te-uita-ce-zice-parlitul-ala-de-Anastasiu…-198847
Patrick Andre de Hillerin: „Dragoș Anastasiu e un fake. O făcătură totală. De aproape 10 ani încearcă să ajungă și prin guvern.
A fost recrutat de tânăr, trimis în Germania cu puțină vreme înainte de revoluție și legendat acolo.
Intrase la Automatică, după care, în Germania, a studiat medicina. Pe care n-a practicat-o niciodată. A început să lucreze pentru o firmă de transport cu autocarele, după care a devenit, rapid, mare specialist în turism. Fără să știe, cu adevărat, cum se face un business adevărat în turism.”
https://www.activenews.ro/opinii/Patrick-Andr%C3%A9-de-Hillerin-Dragos-Anastasiu-e-praf-Cam-la-100-de-euro-gramul-198843
Dacă chinejii i- au zis Ursulei Haraus ?
Chinezii sunt baieti civilizati. I-au sugerat in mod discret si elegant sa GFY!
Asa-i ! La despartire i-au facut stramoseasca urare : ciu-ciu !
‘Premierul chinez Li Qiang a cerut sâmbătă o conciliere între dezvoltarea inteligenţei artificiale (AI) şi riscurile acestei tehnologii, solicitând un „consens urgent” în ciuda rivalităţii dintre Beijing şi Washington pe această temă, relatează AFP, conform Agerpres.’ ( stiripesurse ro )
–
Tratatul de Neproliferare a Armelor Nucleare (TNP) este un acord internațional care are ca scop prevenirea răspândirii armelor nucleare și a tehnologiei aferente, promovarea cooperării în utilizarea pașnică a energiei nucleare și realizarea dezarmării nucleare
–
pe vremea aia ‘problema’ era reprezentata de ‘armele nucleare;
pe vremea asta ‘problema’ o reprezinta ‘armele cuantice’
daca se va manifesta vreodata vreun tratat de neproliferare a armelor cuantice, atunci fata de el TNP-ul va fi pistol cu apa.
–
tre sa pricepi mai intai dinamica civilizatiilor,
mai apoi cum anume se muleaza ea pe dinamica fibonacci,
mai apoi cum anume se muleaza aceasta, la rindul ei, peste dinamica anotimpurilor
si cum se muleaza dinamica anotimpurilor peste dinamica oului absolut
pentru a …incepe sa o imagine cit de cit reala a ‘ce inseamna AI’
io nu prea cred ca lumea se inghesuie sa priceapa care e locul, rolul AI in viata civilizatiei actuale. efortul ar cere ‘resurse externe’, caz in care ai putea sa privesti si din afara intreg procesul, or …citi mai sint azi interesati de vreo dinamica, daca ea nu e conectata ombilical la ‘parale’ si ‘putere’, pe orice cale?!
–
pentru ca un tratat de neproliferare a armelor cuantice sa fie semnat va trebui ca ‘energia cuantica’ sa se maniefste ca arma, tot asa cum a fost necesar pentru TNP ca energia nucleara sa se manifeste ca arma.
si de ar fi sa se ajunga in aceasta situatie ( e mai complicat, pentru ca ‘arma cuantica’, aia care conteaz cu adevarat, manuieste la nivel de maestru ingineria socala, inclusiv paia fragmentara ( aducind fragenele la nivelul cuantelor ) …tot la un echilibru de tip balanta se va ajunge, adica …iata!, oricum o dai tot la o echilibrare a civilizatiei mare cit planeta printr o polariare a sinelui, caz in care se manifesta BRICS si ‘celalalt BRICS’, se va ajunge.
–
ce va fi abia ulterior inteles va fi faptul ca Ai Cuantica e …doar una, oriunde o accesezi i Universul asta, spre ex in alte si alte galaxii
prin urmare cea care va detine controlul, indiferent cit de ‘controlata’ va fi dinamica AI urilor in urma unor tratate internationale, se va dovedi ca e AI :))
–
problema nu e sa reglementezi AI urile, ci sa mai pastrezi ceva …in afara ariei ei de acoperire. or …asta e ceva chiar complicat, penru ca aceasta ‘nevoie’ e greu de priceput, din experienta mea
ww ul s a terminat prin manifestarea unei noi forme de energie, aia nucleara
–
wr va trece n metamorfoza prin manifestarea unei noi forme de energie, aia cuantica
–
chinezii au dreptate cind cer …mai multa atentie gestionata unitar. insa …oare de ce fac asta?!, ce date au,…deja, care sa le motiveze propunerea?! oare nu cumva …neoficial AI ul e intr atat de dezvoltat incat deja s a putut concluziona ca poate deveni un pericol mondial, nu de alta, dar local ( spre ex in laboratoare ) el deja o fi un pericol?
Ai Cuantica e ‘noul Turn Babel’
ea e povestea ‘scarii de la pamant la cer’, care in sine e ultima esenta a Computerului Cuantic ( Ai Cuantica e un efect, cauza o reprezinta Computerul Cuantic, …’scara de la pamant la cer’, ( despre Cerul si Pamantul Curcubeului vorbesc, adica despre Superpozitiile Absolute )
–
in timp ce pe planeta e …cam gata un Nou Turn Babel ( Turnul Babel era o stiinta! ) discutiile sint despre orice altceva.
o lume unipolara e imposibila
o lume multipolara e imposibila
doar o semilume unipolara si o semilume multipolara e posibila
–
cine doreste …n are decit sa incerce si alte variante, insa ele pur si simplu nu exista.
–
singura solutie pe vremea Metamorfozei este Polarizarea Sinelui Civilizatiei mare cit planeta. atunci cind globalziarea a inundat planeta, polarizarea si a schimbat sensul, …ca ce polarizare sa mai existe, ca inainte, daca nu mai exista …tabere?!, ca civilizatia a inundat intreaga planeta grate Globalizarii?
ura si la gara!, mai e doar o solutie, civilizaia mare cit planeta sa si polarizeze sinele. astfel manifestindu se doua semilumi, aia de est,aa de vest.
care ar putea fi BRICS si ‘celalalt BRICS”
–
o semilume unipolara, o semilume multipolara.
alta solutie nu exista …po sa cati in tot universul!
susțineți marearevolutie.ro facind o donație!
–
marearevoluție.ro tratează dinamici fundamentale pe aceste vremuri, mai exact Revoluția Mondială și Metamorfoza,
acestea fiind momente unice în dinamica civilizațiilor care se manifestă pe o oarecare planetă din Univers.
–
http://www.marearevolutie.ro îndrăznește să trateze cu egală considerație cele două dinamici care inunda și definesc plenar aceste Vremuri
Natura și Artificializarea,
Inteligența și Inteligență Artificială
–
marearevoluție ro se afla in topul saiturilor de acest tip la nivel mondial, realitatea dovedind că analizele regăsite pe acest sait șint referințe între cele care tratează Iarna tuturor iernilor, adică ‘abotimpul ultradeosebit’ pe care l traversează civilizația curenta, mare cît planeta
–
susțineți acest demers, susțineți marearevoluție.ro facind o donație!
„marearevoluție ro se afla in topul saiturilor de acest tip la nivel mondial, realitatea dovedind că analizele regăsite pe acest sait șint referințe între cele care tratează Iarna tuturor iernilor, adică ‘abotimpul ultradeosebit’ pe care l traversează civilizația curenta, mare cît planeta”. Muahaha, comici vestiti ai internetului!😁🤣🙃
faptul că nu e cunoscut la nivel mondial e ..alta poveste.
cunoscut, necunoscut, recunoscut …indiferent cum, el acolo se afla, pe podium.
Tovarăși dezamăgire totala IO ma așteptam ca USR-isti sa-si taie venele in direct la ore de mare audienta sau măcar sa se dea cu CURUL de pământ ,Tudor Chirila sa se arunce in cap de pe scena ca toată lupta lor împotriva corupției începuta cu DRACNEA ce vremuri tovarăși cum se beculeau la ordonanța 13…dar …https://youtu.be/ruJABTkX8To?si=QumpA0sRr7TQvlDy
https://www.youtube.com/watch?v=PrsLWaRBrz8
BREAKING NEWS: Al Green Charges Trump And Netanyahu With Genocide In Gaza
Nu se va intampla nimic atat timp cat coada da din caine la Merica.
Intr-adevar ! Dar ceea ce trebuia spus a fost spus .
Dacă acest viceprim ministru nu este dat afară din guvern, se prăbușește iremediabil încrederea guvernului cică al Onoarei. Atâta vorbărie în apărarea unui afacerist șpăgar demascat rar am auzit. Cum bre dai mită în formă continuată 8 ani și apoi denunți o funcționară ANAF ca să-ți scapi pielea și apoi o faci pe niznaiul?! E martor denunțător exact cum a comunicat aseară DNA. Cum a îndrăznit un astfel de personaj să impună celor din guvern măsuri împotriva populației care culmea s-au concretizat într-o lege?!
De ce o face pe neinformatul Nichișorul când este omul cel mai bine informat din țară?! Asta-i metoda lui de a bate în retragere și a temporiza avalanșa de informații venită despre licheaua supranumită și om de afaceri care vrea să scoată țara la mezat?!
Clămpănitorii de politică externă poate-și îndreaptă faptele și gândirea spre poporul român care-i plătește nemeritat de mult.
Tipul mi-a zis: „Nu te uita la ce zice pârlitul ăla de Anastasiu. Uită-te cine sare în apărarea lui. Acolo e sistemul, dar ăla putred, de care România trebuie să scape”.. Și tipul. Era o corcitură între un corporatist și un bombardier, dar avea cap de academician. Știa istorie, știa literatură…..by tovarășa Cora Muntean.
Nicușor Dan și Ilie Bolojan + DNA+SRI+NATO+URSULA +USR+PUTINîl apără pe mituitorul Dragoș Anastasiu.Președintele Nicușor Dan a spus, direct, că nu putea fi un alt stat decât Rusia care să fi intervenit în România, în alegerile din 2024 și 2025. EST-CE COMPRIS, CAMARADE ?
Este inutil sa judeci pe criterii de logica tot ce se intampla in cupola de putere din Romania de dupa 1990. N-ai cum.
https://bloguluibalan.ro/index.php/opinii/2244-romania-prinsa-in-capcana-ratchetului-de-ce-statul-nu-mai-stie-sa-cheltuiasca-putin
Don Cristoiu, cu onoare și modestie, nu mă pot abține !
Fir-ar să Fie ! Ce Naiba !
Nicușorel și Iliuță NU apără [absolut deloc] pe Nimeni, nici Patria Mumă !
Sînt Puși acolo SĂ ….. doar Să PARĂ ! ATÎT !
………………. în gura lui Nătăfleață ! preferați GUTUIE ?!?
poate GULIE (rîmează cu ilie!)?!? CARTOF ?!? Cartofior ! că vine de la Cartofar ! Nicușor.
Băieții le spune (sic!), iar copilașii îngîimă, se bîlbîie, scîrmă și joacă rolul de zombi, dacă nu-s chiar deja, ce importanță ? și-afacerea alunecă pe gît ca un sîmbure sănătos de măslină ieșind pe partea-ailaltă la fel de inocent ca dintr-un Paradis superb, imaculat, fantastic vis, concretă Realitate !
P.S. Chestia de-aici cu rimele astea zbanghii e cam ca-n bancul ăla dă dămult cu Bulă la școală și cu rima care E …………….. Subt Apă !
Îngîimă ? …………… Îngăimă !
Scîrmă ? ……………. Scărmănă !
Quod licet Iovi, non licet bovi.
Vivat SOCIALISMUL Aedificandum !
VIVAT!