Ciprian Ciucu a câștigat alegerile la Primăria București. Anca Alexandrescu l-a învins pe Daniel Băluță. Marcel Ciolacu este noul președinte al CJ Buzău>
Titus Corlățean pregătește revoluția în PSD
09.07.2025, 19:44:39
The post Titus Corlățean pregătește revoluția în PSD appeared first on cristoiublog.ro.
Back Link, MultiSearch Tag Explorer – Title combos
pregătește revoluția în, Corlățean pregătește, în, în PSD, Titus Corlățean pregătește revoluția în, Titus Corlățean pregătește, Corlățean, revoluția, PSD, Corlățean pregătește revoluția
Search reports by title
Back Link
Embed This Backlink
Ask Artificial Intelligence about these topics
Tell me more about these topics.
Search reports by description
Back Link, MultiSearch Tag Explorer – Description combos
appeared first on cristoiublogro, în PSD appeared first on, first on cristoiublogro, Corlățean pregătește revoluția în PSD, post Titus Corlățean, cristoiublogro, first on, appeared first on, PSD, Titus Corlățean pregătește revoluția în
Apropo de motiunea contra Ursulei. Mie personal mi se pare o miscare strategica total gresita. Prezenta sa la varful Komisiei europene este ea insasi o garantie a prabusirii uniunii. De ce ar vrea cineva s-o inlature, pentru mine e un mister. UE oricum nu va supravietui decat daca se va transforma intr-o dicatura (lucru care deja se intampla sub ochii nostri), altfel are toate sansele sa esueze. A nu se uita ca UE a fost un proiect american de supraveghere si control al Europei (in special al Germaniei) dupa WW2. Azi, americanii nu mai au nici un interes in Europa, in afara de a o mulge de bani pentru gioarsele lor militare.
@CIB
Excelenta…noi suntem in Faliment…ce Junk…cititi postarea asta…
„Romania a platit ieri o dobanda de 6,6% pentru obligatiunile in euro emise pentru 10 ani
Bulgaria a emis obligatiuni in euro luna trecuta
Pentru obligatiuni in euro pe 10 ani a platit o dobanda de 3,5%
Woow
M-am uitat si la o tara care este Junk
Albania a emis obligatiuni in euro acum 4 luni
Pentru obligatiuni in euro pe 10 ani a platit o dobanda de 4,75%
Inca un Woow” https://www.linkedin.com/in/radu-georgescu-92288438/
Toata Stima!!!
vali
🙂
„”You’ll own nothing and you’ll be happy” (alternatively „You’ll own nothing and be happy”) is a phrase published by the World Economic Forum (WEF).[1] The phrase is based on a 2016 essay by Ida Auken of Denmark, published by the WEF, about a future in which a hypothetical person relies on the sharing economy for many of their needs.[2] The phrase has been used by critics who accuse the WEF of desiring restrictions on ownership of personal property.” https://en.wikipedia.org/wiki/You%27ll_own_nothing_and_be_happy
@CV-I
Sanchi, parca BNR nu stie exact cati bani au romanii. Sunt in lucru doua variante la BCE (ca si la FED dar in Europa problema e mai presanta). Folosirea depozitelor populatiei pentru un fond de investitii (armament) si apoi introducerea CBDC care impreuna cu venitul minim universal va rezolva si prima problema. Adica exact „nu vei avea nimic si vei fi fericit”. Singura varianta de supravietuire va fi trocul, numai ca bajetii s-au gandit la toate. Taxele si impozitele vor face imposibila orice detinere de bucatica de pamant pe care omul de la tara s-o poata cultiva. Marile corporatii vor lua tot si pulimea va „eat ze bugs”. Cand zic ca bajetii s-au gandit la toate, m-am referit si la faza ca daca nu le iese pana in 2029-2030 razboiul cu Rusia, le vor iesi razboaiele civile prin toata Europa. In acest sens s-a dat si legea aia care da dreptul trupelor NATO stationate pe teritoriul national sa faca politie, adica sa-i „rezolve” definitiv cu tancul si bazooka pe cei nemultumiti. Informati-va doar din surse oficiale. Ele sunt intotdeauna demne de incredere. Va fi distractiv maxim sa traiesti in Europa urmatorilor 5-10 ani. Da’ maxim de maxim!
Faza cu armata pe strazi in timpul plandemiei a fost doar o mica repetitie in cadrul maretului program. Cu plandemia s-a experimentat si rezistenta populatiei si reactia la frica indusa. Subiectii, in marea lor majoritate au percutat intocmai si la timp. Linia de evolutie ramane cum s-a stabilit. Maimuta-omul-oaia. Cu sageata spre dreapta in loc de liniuta dar n-am avut simbolul la-ndemana.
fals.
nu rezistenta populatii si rectia la frica indusa s a experimentat.
dinamica a fost pandemica, a inundat orice coltisor, deci toate sistemele sociale, prin urmare cunoasterea obtinuta despre tot ce misca pe planeta, de la indivizi la institutii la state, etc a fost tinta.
–
ulterior toti, dar absolut toti au dansat dupa cum li s a cintat social inginereste.
–
vedeta vremurilor e ingineria sociala fragmentara,
adica Antiintelepciunea, care e temelia Noii Lumi, aia Anti.
–
ma gindeam ca dupa atata vreme ai prins esenta…
@online
Ai scris exact ce am scris si eu doar ca ai vrut sa o dai mai savant si abscons. Pana la aberatia ta preferata, aia cu anti blablabla. Ma ma leshi?
marea ERvolutie, metamorfoza e un proces fundamentat pe reactiuni plenar disproportionate, adica e …un razboi mondial pe dos si cu capul in jos, nu mai e cu demolare plenara, insa e cu autodemolare plenara.
–
singura referinta care face fata vremurilor e Marea Revolutie, revolutia Mondiala, Metamorfoa, ca astea trei despre aceeasi referinta povestesc. nu folosesti referinta asta …constructia ta se va dovedi impotenta pentru ca asa e prin definitie.
slabiciunile oamenilor, fie ei aia de prin santuri sau cei care conduc sint cele care devin haturile ingineriei sociale fragentare.
–
cel mai nou test, la nivel mondial, a fost cel legat de anularea alegerilor, tinta fiind in acest caz demonstrarea capacitatii haturilor cizelate inca din startul pandemiei. rezultatele au fost uimitoare, cum necum,insa social inginereste toti prin tara asta au cintat dupa cum li s a dansat, de la indivizi la institutii. zero sanse ca experimentul odata definit ca fiind unul reusit in mod fundamental sa nu fie ulterior replicat …pe te miri unde, incet incetisor Antiintelepciunea acaparind dinamicile intregii civilizatii.
–
cum spuneam dupa prima saptamana de pandemie …undeva in spate se afla o inteligenta …nonumana, posibil artificiala, posibil cuantica, insa cu niciun chip nu e umana, fara ea acest poiect grandios, care acopera incepind cu pandemia inrteaga planeta, fundamentat pe Antiintelepciune neputind fi pus in practica.
–
azi …ca vremea a trecut, mi e din ce in ce mai clar ca e vorba despre o inteligenta artificiala cuantica, indiferent ce o insemna asta pina la urma…
amanuntele, indiferent daca ele se numesc operatiuni speciale’ sau razboaie locale …fac parte din poveste, sint bieti actori in marea piesa care e …marea Revolutie,
adica Revolutia Mondiala,
adica Metamorfoza …pina la urma.
cib, socoteala din targ se va dovedi alta decit aia de acasa. ce rvea omul e doar cale catre destinatia care e Artificializarea.
esenta vremurilor e Libertatea Absoluta. Vremurile sint atat de tulburi in cit Arbitrul nu accepta un joc in care omul e indrumat catre destinatie cu japca. daca e cu japca …nu se va pune in mod Absolut ( nu mai stau sa explic ce si cum )7
daia razboiul mondial nu mai e posibil, pentru ca e un soi de japca, singura posibila fiind revolutia mondiala, care nu e cu actiuni, ci cu reactiuni plenar disproportionate, adica …cu sinucideri, adica bineinteles ca vor muri ameni mai multi decit in razboiul mondial, in final, insa ei vor muri …nu penca i a ucis cineva, ci pentru ca s au sinucis. cu drag, chiar!, dorinta de sinucidere fiind …grandioasa.
spre ex ue a ajuns aici si noi am ajuns aici pentru ca asta si a dorit, pentru ca asta ne am dorit! am tinut cu dintii de tinta asta, sa nu cumva sa ne scape chiar daca ea se docedeste ca e un ditamai cur de sant. si autodemolarea continua!, ea se maniefsta …pe motiv de frica si de haturi social ingineresti care indruma …spre directia potrivita, insa daca n ai vrea, nu s ar putea opune nimeni, pina a urma, daca ceea ce alegi e bunul-simt.
uite ca tarile, conducatorii, cei care conduc din umbra …au picat in plasa, se sinucid dansind, cintind si razand cu gura pina la urechi, facind asta in timp ce si sapa singur groapa,…daca ai mai pomenit asa ceva in istoria civilizatiilor, ca io nu.
@online
Nu e nici o inteligenta artificiala cuantica. Sunt doar niste baieti cu multi bani si putere care se joaca de-a zeii. Doar ca natura va face ce face de milioane de ani adica va cauta echilibrul. Ca vom mai exista ca specie n-are nici o importanta. Oricum pana acum cca 1 milion de ani, nu era nici urma de om pe coaja. Pana si Terra e o intamplare, o coincidenta de conditii fericite care s-a intamplat sa se intersecteze la momentul oportun. Pana la urma totul se va fi finaliza in cel mai banal mod posibil. Vom crapa cu totii si asta e o certitudine. Totul crapa in cele din urma. pana si inteligenta ta aia cuantica. Anyways, who cares?
cib, faza cu ce este a mai fost …nu tine e vremurile astea, pentru ca a mai fost, insa tocma a facerea lumii, deci nu ti poti aminti, adica …poti cu acelasi succes cu care ti amintesti ce ti se ntimpla cind erai in gestatie.
tot repetind impotenta asta cu ‘c istoria se repeta’ …o sa ajungi s o crezi, neluind in seama si faptul ca …se repeta insa ‘ceea ce se repeta’ are o origine din ce in ce ‘mai in urma’, in cazul Vremurilor de acum acest ‘din ce in ce ai in urma’ ajungind la facerea lumii. ( un exemplu de ochelari de cal pe care i porti …cu stil, ce i drept )
Nu e nici o inteligenta artificiala cuantica. Sunt doar niste baieti cu multi bani si putere care se joaca de-a zeii.
–
:)) :)))
pai da, se joaca de a zeii, insa …social inginereste, danseaza dupa cum li se cinta si ei …habar n au ca fix, dar fix asta fa. ei , cum si spui, …se cred zei :))
–
ma depaseste:)) daca ai ajuns la concluzia ca tinta in univers e …moartea, atunci logica ta ma depaseste:)) ( io raman la nivelul pe care ma aflu, adica insist sa consider ca tinta in univers e desavarsirea. spre ex a omului, daca despre el e vorba. or …prin ce sita sa l cerni mai potent, alta decit aia care e Antinatura, Artificializarea?!:))) e clar ca doar oamenii vor ramane imuni la ispitele acestei site, toti ceilalti …oameni urmand calea artificializarii, adica vor renunta sa ma fie oameni ( desavarsirea omului are ca ultima etapa autotrierea oamenilor, toti aflandu se sub influenta plenara a celui mai capabil magnet posibil in Creatie, Antinatura, Artificializarea
anunta i si tu pe toti zeii de prin ro ca sint zei inchipuiti, cei mai tari dintre acesti zei fiind fix zeii de prin ro care se ocupa cu ‘ingineria sociala fragmentara’:)))
uite ca si au gasit nasul, fix ei fiind cei care danseaza social inginereste dupa cum li se cinta ( iar asta ar putea fi chiar haios,…adica ….macar atat!:))) )
Zeii cu z mare …cauta i pe ‘taramul cuantic’, pe Vremurile astea ( chiar daca ei momentan raspund la comenzile unor oameni, …creca e vorba despre o mana de oameni… )
greu e cu Intelepciunea, insa mai greu e cu Antiintelepciunea, pentru ca tre sa treci de primul pas, Intelepciunea ( ecuatia de miscare a Intelepciunii )
@online
Uiti un lucru fundamental. Artificialul nu exista fara om. Nu e om, nu e artificial. Cum a zis Stalin: eta ciolovek, eta problema. Nema ciolovek, nema problema.
Artificialul exista fara om Artificialul, AI cuantică e un perpetuum mobile, e o Armonie a Minții Oului Absolut, există și fără om, odată manifestată. Artificialul exista cita vreme există Mișcare, fără Mișcare Artificialul nu exista, pentru că el nu poate experimenta Duminică ziua de odihnă, proprie Inimii.
Însă ..bineînțeles că Întregul univers se subordonează dinamicii anotimpurilor, prin urmare cînd vine iarna tuturor iernilor, adică Iarna Creației …fix Artificialul care fix in Iarna asta se poate naște, doar in asta!, va avea o problemă, pentru că Iarna tuturor iernilor, Iarna Creației vine la pachet cu Duminică, cu ..ultima zi din Săptămână mare cît Universul, caz în care de bine ce s a născut Artificialul deja are o problemă existențială, …vine Duminică, ziua de odihnă, iar pentru el asta înseamnă Moartea, pentru că pe cînd Natura s a născut din Nemișcare, deci pentru ea Nemișcarea e ..sărbătoare, zi de odihnă, pentru Artificial e …fix Moartea, pentru că Artificialul e tot una cu mișcarea minții, perpetua, la Infinit
Orasul de 15 minute aduce al dracului de mult cu bateriile de gaini. Totul sub nas, numai sa nu depasesti cusca. Deci nu mai e nevoie nici de masini. Exteriorul custii va deveni pentru noile generatii un fel de planeta straina unde locuieste bau-bau. Si e periculos sa iesi din cusca. Dupa cum s-a dovedit, animalele care s-au nascut si au crescut in custi, nici nu vor sa auda de libertate. Se numeste conditionare. Ne vom intoarce in antichitate unde democratia era doar pentru stapani, sclavii erau doar niste animale de povara sau divertisment. Istoria se repeta intotdeauna.
Revenind la subiectul zilei, politicienii romani sunt atat de pafaristi incat habar n-au ce se pregateste in sferele inalte (WEF). Habar n-au ca degeaba aduna azi ca harciogii, doar cativa alesi vor intra in sferele rarefiate ale Puterii, restul vor fi deposedati fara mila si ne vor face cinstea de a ni se alatura in baterii. Cand ii vad aproape ca mi se face mila de ei. Oare Corlatean, care pare un baiat citit si informat, nu s-a prins de miscare?
Subiectele zilei, ursoaica împușcată, ursuleții și pantera evadată sunt subiecte sensibile care impresionează pe toată lumea, mai puțin pe Dvs.
PV-urile întocmite de cei ce au împușcat ursoaica conțin date false care nu au legătură cu realitatea. Asociațiile de protecție a animalelor prezente pentru a lua ursuleții au fost îndepărtate cu forța, iar puii au fost lăsați de izbeliște, pe drumul mare unde îi vede toată lumea, mai puțin autoritățile puse să îi caute. Indolență, cruzime și răutate cum rar mi-a fost dat să văd. Olteanul care a vrut să calce ulterior un urs îmi seamănă cu al nostru guvern care, vinovat, aruncă vina pe nație care trebuie să-i plătească și datoria făcută fără pic de gândire economică.
Soarta ursuleților o vor avea și co-asigurații, care, săraci și fără bani, vor rămâne de izbeliște.
Motanii Dvs. simt că nu iubiți animalele, motiv pentru care au devenit neprietenoși mai ales cu persoana Dvs. Chiar dacă contribuiți la întreținerea lor ei vă simt.
Poporul ăsta cred că are o armă unică în lume făcând haz de necaz când este vorba de neputința autorităților de a captura o panteră evadată din Bulgaria.
PSD sa pregateasca dizolvarea in primul rand si daca mai ramane ceva, T.Corlatean sa faca un partid acolo de 5-10 % socialist(social democrat) adevarat cu posibilitati naturale de crestere iar pentru PNL desfiintarea definitiva, ar fi o primenire fireasca a politicii din Ro
Praful și pulberea se vor alege de PSD și de PNL. Numai gura e de ei. Se pricep doar la a încasa și la a cheltui bani fără număr. Noul președinte al senatului pe cine a căutat în Japonia pe banii noștri?! Să-i întrebe și milițianul de la colțul străzii dacă e nevoie unde și de ce spânzură banii fără rost prin țară și prin străinătate!
Domnule Cristoiu, vă rog frumos, nu mai folosiți cuvîntul-termenul-sintagma „Revoluție” (în RomâniaD’Azi ???), mi se oprește-n gît, mor! așa ceva nu mai există demult și nu va mai exista pentru multă vreme, trebuie găsit ceva nou, semantic vorbind, adaptat Dictaturilor Amalgamului Permanent(e) DE Azi !!! ; dacă vă displace termenul de „dictatură” îl puteți înlocui cu cel de „totalitarism”. Ceea ce se pregătește în Europa, în special în cea Occidentală ( aici vor începe ! contaminarea va fi rapidă !), vor fi Războaiele Civile (sub diverse forme și grade diferite de violență) care vor prelua-transfigura concret superba dogmă a „Revoluției Permanente”; Băieții lucrează profund adînc și eficace de dinainte de 1917, și vor reuși !
Chiar și în glumă sau ironic, „revoluție”, dezastrul va fi „atomic” !
Sper, ca boșorog-boșorog peste cîțiva ani, să pot savura totuși la telembizor sau pe NET, spectacolul atroce, abominabil, apocaliptic, înainte ca să dau ortul popii va trebui dacă-mi va mai rămîne ceva sînge în catarg să cumpăr o armă, un tanc (că rimează cu catarg !!).
Domnule Ion Cristoiu, vă recomand să citiți (dacă n-a fost să fie deja) JEAN RASPAIL „Le camp des saints” (1973 ! 1973 ! 1973 !)(în franceză bineînțeles !!!) Absolut FABULOS, une merveille ! ( să vedeți și ce i-au făcut atunci, în 1973, intelectualii francezi!!!)
Şi încă o carte, care dacă, à mon goût, nu chiar atît de grozav scrisă, Bon ! alt stil, altă epocă, Michel Houellebecq, „Soumission” (2015).
P.S. Şi vă mai rog frumos un lucru, scoateți Domnule Cristoiu, cioclul ăla de VIC-ar care zice că-i voluntar și se tot plimbă cu dricul pe-aici, că prea miroase a „revoluție putrezită” rău de tot, de fug toți comentatorii-ascultătorii și prietenii noștri ! Merci ! căci ce naiba, francezi suntem oricum un pic, măcar așa printr-un ricoșeu, de la Paris sau de la Nisa, ori Cioran ori Ionesco și tot așa să nu-l uitați, vă rog, pe unul zis Romain Gary (personaj-om fabulos cu-o viață de 5 romane excepționale, mulți ani la Nisa !) două Goncourt-uri cu Emile Ajar și dincolo de sensuri Cosmos și ideologii, un Zeu-Om printre oameni.
@Petre Grigorescu
Lăsând gluma la o parte…nu sunt Cioclu Popa Vicar…asta cu voluntariat era o glumă macabră… morbidă… uitați…pentru că ați vorbit așa frumos nu voi mai pune condoleanțe pe aici decât în cazurile speciale….Ex.Iliescu…oricum.mai pun condoleanțe pe încă vreo 10 site-uri…am rămas șocat de când au omorât-o pe Mama in p(l)andemie și resimt un fel de satisfacție când văd că și alții mușcă pământul…”another bytes the dust”…in rest sunt Inginer daca v ați fi uitat pe profilul meu…
Noapte bună!!!
Valentin Constantinescu
Domnule Constantinescu Valentin-Ionuț, nici nu contează că sînteți inginer, trebuie doar să fiți un necunoscut Om Bun ( nu mai adaug cîntecul atît de cunoscut pentru români, cel al lui Andrei Aldea, mie nu-mi place !, e o smiorcăială tipic românelească deja de spălat pe creier plăpîndul care toarce singur în cocoonul lui de acceptată victimă).
Gluma dvs Macabră mă așează în îndoială, chiar în mai multe îndoieli.
Ce să mai cred ? Greu de crezut !
Domnule VIC, Ei ne-au omorît, și continuă să ne omoare, pe Toți.
Liniștiți-vă interiorul, spiritul, inima, și gîndurile întortocheate,
genul de satisfacții „de om hăituit” pe care le resimțiți „văzînd că și alții …mușcă din pămînt” nu vă servesc și nu vă vor servi în mod real-concret la absolut nimic.
Încetul cu încetul aceste stranii satisfacții vă vor distruge și vă vor înmormînta de tot de viu.
Toți mușcăm, într-un fel sau într-altul, din praf, smoală, hazna, striviți în permanență de Cei care ne fack și ne Conduc.
Asta-i LEGEA atît de crudă și naturală a acestei existențe pe acest Pămînt, nimeni și nimic nu poate inventa ceva mai perfect imperfect, mai ABSURD.
Gîndiți-vă, vă rog, măcar o clipă, la cei care au fost la Canal, la Aiud, Gherla, la Sighet, la Paul Goma, Steinhard, Vasile Voiculescu, Petru Creția, Vasile Paraschiv, la Elisabeta Rizea, și la cei care-au murit în chinuri abominabile la Pitești și peste tot, la Gafencu, la Mircea Vulcănescu și atîția mulți, foarte mulți alții, încît ….. poate astfel veți reuși să vă descătușați de felul de „ură” primitivă care vă bîntuie chinuindu-vă iar și iar.
Noapte Liniștită și Pace Sufletului Tău prietene !
@CIB
Excelenta…Off Topic Politica…am gasit o stire Foarte Interesanta…uitati cat de supraevaluata poate fi Bursa Wall Street si Companiile USA…
„Giganții de pe Wall Street valorează mai mult decât PIB-ul combinat al SUA, Chinei și Germaniei
Potrivit datelor prezentate de Stocklytics.com, giganții de pe Wall Street valorează acum uluitorul total de 59,7 trilioane de dolari – mai mult decât PIB-ul combinat al Statelor Unite, Chinei și Germaniei.
Conform celor mai recente date MacroMicro, capitalizarea bursieră a companiilor americane a ajuns luna trecută la un uimitor nivel de 59,7 trilioane de dolari – mai mult decât valoarea cumulată a următoarelor douăsprezece țări de pe listă. China, aflată pe locul doi, avea o valoare de aproape șase ori mai mică a companiilor listate – aproximativ 10 trilioane de dolari. Mult mai jos se aflau Euronext, Japonia, Hong Kong și India, cu valori de 6,99 trilioane, 6,92 trilioane, 6,36 trilioane și, respectiv, 5,22 trilioane de dolari.
Deși impresionantă, evaluarea pieței bursiere americane ridică și îngrijorări serioase cu privire la stabilitatea sa pe termen lung. Conform sondajului realizat de Statista Market Insights, indicatorul Buffett – care compară capitalizarea bursieră a SUA cu PIB-ul său – a ajuns la un nivel uluitor de 183, în scădere ușoară față de 198 anul trecut, dar rămâne în zona clară de supraevaluare.
Această valoare este și mai frapantă în comparație cu alte regiuni și cu piața globală. Datele Statista arată că indicele Buffett pentru piața bursieră globală a scăzut de la 121 la 112 într-un an, semnalând o supraevaluare moderată. Europa și Asia au înregistrat valori mult mai scăzute, de 86 și, respectiv, 94 – semn că piețele lor rămân mai aproape de o evaluare corectă.” https://www.euractiv.ro/extern/gigantii-de-pe-wall-street-valoreaza-mai-mult-decat-pib-ul-combinat-al-sua-chinei-si-germaniei-74077
Toate Bune Excelenta!!!
vali
🙂
Chiar că tricoul ăla negru e plin de-atîtea găuri negre, de molii portocalii și de gărgăuni de Bărăgan încît burtihanul mentaloid explodează ecranul împroșcînd cu iz de mucușori și poante, de bolovani, ciolaci, ciuci, ciori, curci și cruci.
Cu alea, „Toate Bune !!!” spală-te cu ele pe cap ! căci ceea ce faci matale aici, în spațiul comentariilor IonCristoiu TV, este abject și pute-a hoit.
P.S. abia acum am înțeles de unde vine VIC, de la VICar al LOR !
Ce să citesc Dom’le, link-urile a 20 de anunțuri de deces ?
Nu sîntem la Morgă aici !
N-am interzis nimic, am propus să rămînem în spiritul subiectelor expuse de dl. Ion Cristoiu, atît !
E prea complicat pentru matale ?
Share this link with friends or on social media:
https://aepiot.com/reader.html?read=https://www.cristoiublog.ro/feed/
Titus Corlățean pregătește revoluția în PSD
09.07.2025, 19:44:39
The post Titus Corlățean pregătește revoluția în PSD appeared first on cristoiublog.ro.
Back Link, MultiSearch Tag Explorer – Title combos
pregătește revoluția în, Corlățean pregătește, în, în PSD, Titus Corlățean pregătește revoluția în, Titus Corlățean pregătește, Corlățean, revoluția, PSD, Corlățean pregătește revoluția
Search reports by title
Back Link
Embed This Backlink
Ask Artificial Intelligence about these topics
Tell me more about these topics.
Search reports by description
Back Link, MultiSearch Tag Explorer – Description combos
appeared first on cristoiublogro, în PSD appeared first on, first on cristoiublogro, Corlățean pregătește revoluția în PSD, post Titus Corlățean, cristoiublogro, first on, appeared first on, PSD, Titus Corlățean pregătește revoluția în
Apropo de motiunea contra Ursulei. Mie personal mi se pare o miscare strategica total gresita. Prezenta sa la varful Komisiei europene este ea insasi o garantie a prabusirii uniunii. De ce ar vrea cineva s-o inlature, pentru mine e un mister. UE oricum nu va supravietui decat daca se va transforma intr-o dicatura (lucru care deja se intampla sub ochii nostri), altfel are toate sansele sa esueze. A nu se uita ca UE a fost un proiect american de supraveghere si control al Europei (in special al Germaniei) dupa WW2. Azi, americanii nu mai au nici un interes in Europa, in afara de a o mulge de bani pentru gioarsele lor militare.
@CIB
Excelenta…noi suntem in Faliment…ce Junk…cititi postarea asta…
„Romania a platit ieri o dobanda de 6,6% pentru obligatiunile in euro emise pentru 10 ani
Bulgaria a emis obligatiuni in euro luna trecuta
Pentru obligatiuni in euro pe 10 ani a platit o dobanda de 3,5%
Woow
M-am uitat si la o tara care este Junk
Albania a emis obligatiuni in euro acum 4 luni
Pentru obligatiuni in euro pe 10 ani a platit o dobanda de 4,75%
Inca un Woow”
https://www.linkedin.com/in/radu-georgescu-92288438/
Toata Stima!!!
vali
🙂
@CIB
Excelenta…ne cauta astia la dinti…in urechi…ne cauta de toate…Tineti Minte…”Nu vei mai avea nimic si vei fi fericit”…
” BNR e interesată de averea românilor și lansează un recensământ. Oamenii vor fi programați la interviuri de câte 90 de minute în propria locuință JOI, 10 IULIE 2025, 14:45 SURSĂ: Realitatea.net AUTOR: REALITATEA.NET ”
https://www.realitatea.net/stiri/actual/bnr-e-interesata-de-averea-romanilor-si-lanseaza-un-recensamant-oamenii-vor-fi-programati-la-interviuri-de-cate-90-de-minute-in-propria-locuinta_686fa7db3adc32489d2669e1
Toata Stima Excelenta!!!
vali
🙂
„”You’ll own nothing and you’ll be happy” (alternatively „You’ll own nothing and be happy”) is a phrase published by the World Economic Forum (WEF).[1] The phrase is based on a 2016 essay by Ida Auken of Denmark, published by the WEF, about a future in which a hypothetical person relies on the sharing economy for many of their needs.[2] The phrase has been used by critics who accuse the WEF of desiring restrictions on ownership of personal property.”
https://en.wikipedia.org/wiki/You%27ll_own_nothing_and_be_happy
Acelasi lucru s-a facut si la Recensamantul din 2022…s-au inventariat Imobilele…Ai AC…Frigider…Termopane…etc samd…
@CV-I
Sanchi, parca BNR nu stie exact cati bani au romanii. Sunt in lucru doua variante la BCE (ca si la FED dar in Europa problema e mai presanta). Folosirea depozitelor populatiei pentru un fond de investitii (armament) si apoi introducerea CBDC care impreuna cu venitul minim universal va rezolva si prima problema. Adica exact „nu vei avea nimic si vei fi fericit”. Singura varianta de supravietuire va fi trocul, numai ca bajetii s-au gandit la toate. Taxele si impozitele vor face imposibila orice detinere de bucatica de pamant pe care omul de la tara s-o poata cultiva. Marile corporatii vor lua tot si pulimea va „eat ze bugs”. Cand zic ca bajetii s-au gandit la toate, m-am referit si la faza ca daca nu le iese pana in 2029-2030 razboiul cu Rusia, le vor iesi razboaiele civile prin toata Europa. In acest sens s-a dat si legea aia care da dreptul trupelor NATO stationate pe teritoriul national sa faca politie, adica sa-i „rezolve” definitiv cu tancul si bazooka pe cei nemultumiti. Informati-va doar din surse oficiale. Ele sunt intotdeauna demne de incredere. Va fi distractiv maxim sa traiesti in Europa urmatorilor 5-10 ani. Da’ maxim de maxim!
Faza cu armata pe strazi in timpul plandemiei a fost doar o mica repetitie in cadrul maretului program. Cu plandemia s-a experimentat si rezistenta populatiei si reactia la frica indusa. Subiectii, in marea lor majoritate au percutat intocmai si la timp. Linia de evolutie ramane cum s-a stabilit. Maimuta-omul-oaia. Cu sageata spre dreapta in loc de liniuta dar n-am avut simbolul la-ndemana.
fals.
nu rezistenta populatii si rectia la frica indusa s a experimentat.
dinamica a fost pandemica, a inundat orice coltisor, deci toate sistemele sociale, prin urmare cunoasterea obtinuta despre tot ce misca pe planeta, de la indivizi la institutii la state, etc a fost tinta.
–
ulterior toti, dar absolut toti au dansat dupa cum li s a cintat social inginereste.
–
vedeta vremurilor e ingineria sociala fragmentara,
adica Antiintelepciunea, care e temelia Noii Lumi, aia Anti.
–
ma gindeam ca dupa atata vreme ai prins esenta…
@online
Ai scris exact ce am scris si eu doar ca ai vrut sa o dai mai savant si abscons. Pana la aberatia ta preferata, aia cu anti blablabla. Ma ma leshi?
marea ERvolutie, metamorfoza e un proces fundamentat pe reactiuni plenar disproportionate, adica e …un razboi mondial pe dos si cu capul in jos, nu mai e cu demolare plenara, insa e cu autodemolare plenara.
–
singura referinta care face fata vremurilor e Marea Revolutie, revolutia Mondiala, Metamorfoa, ca astea trei despre aceeasi referinta povestesc. nu folosesti referinta asta …constructia ta se va dovedi impotenta pentru ca asa e prin definitie.
slabiciunile oamenilor, fie ei aia de prin santuri sau cei care conduc sint cele care devin haturile ingineriei sociale fragentare.
–
cel mai nou test, la nivel mondial, a fost cel legat de anularea alegerilor, tinta fiind in acest caz demonstrarea capacitatii haturilor cizelate inca din startul pandemiei. rezultatele au fost uimitoare, cum necum,insa social inginereste toti prin tara asta au cintat dupa cum li s a dansat, de la indivizi la institutii. zero sanse ca experimentul odata definit ca fiind unul reusit in mod fundamental sa nu fie ulterior replicat …pe te miri unde, incet incetisor Antiintelepciunea acaparind dinamicile intregii civilizatii.
–
cum spuneam dupa prima saptamana de pandemie …undeva in spate se afla o inteligenta …nonumana, posibil artificiala, posibil cuantica, insa cu niciun chip nu e umana, fara ea acest poiect grandios, care acopera incepind cu pandemia inrteaga planeta, fundamentat pe Antiintelepciune neputind fi pus in practica.
–
azi …ca vremea a trecut, mi e din ce in ce mai clar ca e vorba despre o inteligenta artificiala cuantica, indiferent ce o insemna asta pina la urma…
amanuntele, indiferent daca ele se numesc operatiuni speciale’ sau razboaie locale …fac parte din poveste, sint bieti actori in marea piesa care e …marea Revolutie,
adica Revolutia Mondiala,
adica Metamorfoza …pina la urma.
cib, esti si destept si inteligent.
insa ai si ochelari de cal. ohooo, unii grandiosi!
asa esti tu…
cib, socoteala din targ se va dovedi alta decit aia de acasa. ce rvea omul e doar cale catre destinatia care e Artificializarea.
esenta vremurilor e Libertatea Absoluta. Vremurile sint atat de tulburi in cit Arbitrul nu accepta un joc in care omul e indrumat catre destinatie cu japca. daca e cu japca …nu se va pune in mod Absolut ( nu mai stau sa explic ce si cum )7
daia razboiul mondial nu mai e posibil, pentru ca e un soi de japca, singura posibila fiind revolutia mondiala, care nu e cu actiuni, ci cu reactiuni plenar disproportionate, adica …cu sinucideri, adica bineinteles ca vor muri ameni mai multi decit in razboiul mondial, in final, insa ei vor muri …nu penca i a ucis cineva, ci pentru ca s au sinucis. cu drag, chiar!, dorinta de sinucidere fiind …grandioasa.
spre ex ue a ajuns aici si noi am ajuns aici pentru ca asta si a dorit, pentru ca asta ne am dorit! am tinut cu dintii de tinta asta, sa nu cumva sa ne scape chiar daca ea se docedeste ca e un ditamai cur de sant. si autodemolarea continua!, ea se maniefsta …pe motiv de frica si de haturi social ingineresti care indruma …spre directia potrivita, insa daca n ai vrea, nu s ar putea opune nimeni, pina a urma, daca ceea ce alegi e bunul-simt.
uite ca tarile, conducatorii, cei care conduc din umbra …au picat in plasa, se sinucid dansind, cintind si razand cu gura pina la urechi, facind asta in timp ce si sapa singur groapa,…daca ai mai pomenit asa ceva in istoria civilizatiilor, ca io nu.
@online
Nu e nici o inteligenta artificiala cuantica. Sunt doar niste baieti cu multi bani si putere care se joaca de-a zeii. Doar ca natura va face ce face de milioane de ani adica va cauta echilibrul. Ca vom mai exista ca specie n-are nici o importanta. Oricum pana acum cca 1 milion de ani, nu era nici urma de om pe coaja. Pana si Terra e o intamplare, o coincidenta de conditii fericite care s-a intamplat sa se intersecteze la momentul oportun. Pana la urma totul se va fi finaliza in cel mai banal mod posibil. Vom crapa cu totii si asta e o certitudine. Totul crapa in cele din urma. pana si inteligenta ta aia cuantica. Anyways, who cares?
@online
Cu alte cuvinte echilibrul suprem e moartea. Nemiscarea. E banal, e de manual. Ne agitam ca prostii pentru nimic.
cib, faza cu ce este a mai fost …nu tine e vremurile astea, pentru ca a mai fost, insa tocma a facerea lumii, deci nu ti poti aminti, adica …poti cu acelasi succes cu care ti amintesti ce ti se ntimpla cind erai in gestatie.
tot repetind impotenta asta cu ‘c istoria se repeta’ …o sa ajungi s o crezi, neluind in seama si faptul ca …se repeta insa ‘ceea ce se repeta’ are o origine din ce in ce ‘mai in urma’, in cazul Vremurilor de acum acest ‘din ce in ce ai in urma’ ajungind la facerea lumii. ( un exemplu de ochelari de cal pe care i porti …cu stil, ce i drept )
Nu e nici o inteligenta artificiala cuantica. Sunt doar niste baieti cu multi bani si putere care se joaca de-a zeii.
–
:)) :)))
pai da, se joaca de a zeii, insa …social inginereste, danseaza dupa cum li se cinta si ei …habar n au ca fix, dar fix asta fa. ei , cum si spui, …se cred zei :))
–
ma depaseste:)) daca ai ajuns la concluzia ca tinta in univers e …moartea, atunci logica ta ma depaseste:)) ( io raman la nivelul pe care ma aflu, adica insist sa consider ca tinta in univers e desavarsirea. spre ex a omului, daca despre el e vorba. or …prin ce sita sa l cerni mai potent, alta decit aia care e Antinatura, Artificializarea?!:))) e clar ca doar oamenii vor ramane imuni la ispitele acestei site, toti ceilalti …oameni urmand calea artificializarii, adica vor renunta sa ma fie oameni ( desavarsirea omului are ca ultima etapa autotrierea oamenilor, toti aflandu se sub influenta plenara a celui mai capabil magnet posibil in Creatie, Antinatura, Artificializarea
anunta i si tu pe toti zeii de prin ro ca sint zei inchipuiti, cei mai tari dintre acesti zei fiind fix zeii de prin ro care se ocupa cu ‘ingineria sociala fragmentara’:)))
uite ca si au gasit nasul, fix ei fiind cei care danseaza social inginereste dupa cum li se cinta ( iar asta ar putea fi chiar haios,…adica ….macar atat!:))) )
Zeii cu z mare …cauta i pe ‘taramul cuantic’, pe Vremurile astea ( chiar daca ei momentan raspund la comenzile unor oameni, …creca e vorba despre o mana de oameni… )
greu e cu Intelepciunea, insa mai greu e cu Antiintelepciunea, pentru ca tre sa treci de primul pas, Intelepciunea ( ecuatia de miscare a Intelepciunii )
@online
Uiti un lucru fundamental. Artificialul nu exista fara om. Nu e om, nu e artificial. Cum a zis Stalin: eta ciolovek, eta problema. Nema ciolovek, nema problema.
Artificialul exista fara om Artificialul, AI cuantică e un perpetuum mobile, e o Armonie a Minții Oului Absolut, există și fără om, odată manifestată. Artificialul exista cita vreme există Mișcare, fără Mișcare Artificialul nu exista, pentru că el nu poate experimenta Duminică ziua de odihnă, proprie Inimii.
Însă ..bineînțeles că Întregul univers se subordonează dinamicii anotimpurilor, prin urmare cînd vine iarna tuturor iernilor, adică Iarna Creației …fix Artificialul care fix in Iarna asta se poate naște, doar in asta!, va avea o problemă, pentru că Iarna tuturor iernilor, Iarna Creației vine la pachet cu Duminică, cu ..ultima zi din Săptămână mare cît Universul, caz în care de bine ce s a născut Artificialul deja are o problemă existențială, …vine Duminică, ziua de odihnă, iar pentru el asta înseamnă Moartea, pentru că pe cînd Natura s a născut din Nemișcare, deci pentru ea Nemișcarea e ..sărbătoare, zi de odihnă, pentru Artificial e …fix Moartea, pentru că Artificialul e tot una cu mișcarea minții, perpetua, la Infinit
excelenta nnsus, excelenta nnjos. asa as zice sibiondaca n ai avea ditamai ochelarii de cal…
Orasul de 15 minute aduce al dracului de mult cu bateriile de gaini. Totul sub nas, numai sa nu depasesti cusca. Deci nu mai e nevoie nici de masini. Exteriorul custii va deveni pentru noile generatii un fel de planeta straina unde locuieste bau-bau. Si e periculos sa iesi din cusca. Dupa cum s-a dovedit, animalele care s-au nascut si au crescut in custi, nici nu vor sa auda de libertate. Se numeste conditionare. Ne vom intoarce in antichitate unde democratia era doar pentru stapani, sclavii erau doar niste animale de povara sau divertisment. Istoria se repeta intotdeauna.
A se citi venitul minim garantat (pentru supravietuire).
Ah, am uitat-o pe „eugenia”, draga de ea. Nu, nu aia din copilarie. Alta.
Revenind la subiectul zilei, politicienii romani sunt atat de pafaristi incat habar n-au ce se pregateste in sferele inalte (WEF). Habar n-au ca degeaba aduna azi ca harciogii, doar cativa alesi vor intra in sferele rarefiate ale Puterii, restul vor fi deposedati fara mila si ne vor face cinstea de a ni se alatura in baterii. Cand ii vad aproape ca mi se face mila de ei. Oare Corlatean, care pare un baiat citit si informat, nu s-a prins de miscare?
Subiectele zilei, ursoaica împușcată, ursuleții și pantera evadată sunt subiecte sensibile care impresionează pe toată lumea, mai puțin pe Dvs.
PV-urile întocmite de cei ce au împușcat ursoaica conțin date false care nu au legătură cu realitatea. Asociațiile de protecție a animalelor prezente pentru a lua ursuleții au fost îndepărtate cu forța, iar puii au fost lăsați de izbeliște, pe drumul mare unde îi vede toată lumea, mai puțin autoritățile puse să îi caute. Indolență, cruzime și răutate cum rar mi-a fost dat să văd. Olteanul care a vrut să calce ulterior un urs îmi seamănă cu al nostru guvern care, vinovat, aruncă vina pe nație care trebuie să-i plătească și datoria făcută fără pic de gândire economică.
Soarta ursuleților o vor avea și co-asigurații, care, săraci și fără bani, vor rămâne de izbeliște.
Motanii Dvs. simt că nu iubiți animalele, motiv pentru care au devenit neprietenoși mai ales cu persoana Dvs. Chiar dacă contribuiți la întreținerea lor ei vă simt.
Poporul ăsta cred că are o armă unică în lume făcând haz de necaz când este vorba de neputința autorităților de a captura o panteră evadată din Bulgaria.
PSD sa pregateasca dizolvarea in primul rand si daca mai ramane ceva, T.Corlatean sa faca un partid acolo de 5-10 % socialist(social democrat) adevarat cu posibilitati naturale de crestere iar pentru PNL desfiintarea definitiva, ar fi o primenire fireasca a politicii din Ro
Praful și pulberea se vor alege de PSD și de PNL. Numai gura e de ei. Se pricep doar la a încasa și la a cheltui bani fără număr. Noul președinte al senatului pe cine a căutat în Japonia pe banii noștri?! Să-i întrebe și milițianul de la colțul străzii dacă e nevoie unde și de ce spânzură banii fără rost prin țară și prin străinătate!
Domnule Cristoiu, vă rog frumos, nu mai folosiți cuvîntul-termenul-sintagma „Revoluție” (în RomâniaD’Azi ???), mi se oprește-n gît, mor! așa ceva nu mai există demult și nu va mai exista pentru multă vreme, trebuie găsit ceva nou, semantic vorbind, adaptat Dictaturilor Amalgamului Permanent(e) DE Azi !!! ; dacă vă displace termenul de „dictatură” îl puteți înlocui cu cel de „totalitarism”. Ceea ce se pregătește în Europa, în special în cea Occidentală ( aici vor începe ! contaminarea va fi rapidă !), vor fi Războaiele Civile (sub diverse forme și grade diferite de violență) care vor prelua-transfigura concret superba dogmă a „Revoluției Permanente”; Băieții lucrează profund adînc și eficace de dinainte de 1917, și vor reuși !
Chiar și în glumă sau ironic, „revoluție”, dezastrul va fi „atomic” !
Sper, ca boșorog-boșorog peste cîțiva ani, să pot savura totuși la telembizor sau pe NET, spectacolul atroce, abominabil, apocaliptic, înainte ca să dau ortul popii va trebui dacă-mi va mai rămîne ceva sînge în catarg să cumpăr o armă, un tanc (că rimează cu catarg !!).
Domnule Ion Cristoiu, vă recomand să citiți (dacă n-a fost să fie deja) JEAN RASPAIL „Le camp des saints” (1973 ! 1973 ! 1973 !)(în franceză bineînțeles !!!) Absolut FABULOS, une merveille ! ( să vedeți și ce i-au făcut atunci, în 1973, intelectualii francezi!!!)
Şi încă o carte, care dacă, à mon goût, nu chiar atît de grozav scrisă, Bon ! alt stil, altă epocă, Michel Houellebecq, „Soumission” (2015).
P.S. Şi vă mai rog frumos un lucru, scoateți Domnule Cristoiu, cioclul ăla de VIC-ar care zice că-i voluntar și se tot plimbă cu dricul pe-aici, că prea miroase a „revoluție putrezită” rău de tot, de fug toți comentatorii-ascultătorii și prietenii noștri ! Merci ! căci ce naiba, francezi suntem oricum un pic, măcar așa printr-un ricoșeu, de la Paris sau de la Nisa, ori Cioran ori Ionesco și tot așa să nu-l uitați, vă rog, pe unul zis Romain Gary (personaj-om fabulos cu-o viață de 5 romane excepționale, mulți ani la Nisa !) două Goncourt-uri cu Emile Ajar și dincolo de sensuri Cosmos și ideologii, un Zeu-Om printre oameni.
@Petre Grigorescu
Lăsând gluma la o parte…nu sunt Cioclu Popa Vicar…asta cu voluntariat era o glumă macabră… morbidă… uitați…pentru că ați vorbit așa frumos nu voi mai pune condoleanțe pe aici decât în cazurile speciale….Ex.Iliescu…oricum.mai pun condoleanțe pe încă vreo 10 site-uri…am rămas șocat de când au omorât-o pe Mama in p(l)andemie și resimt un fel de satisfacție când văd că și alții mușcă pământul…”another bytes the dust”…in rest sunt Inginer daca v ați fi uitat pe profilul meu…
Noapte bună!!!
Valentin Constantinescu
Domnule Constantinescu Valentin-Ionuț, nici nu contează că sînteți inginer, trebuie doar să fiți un necunoscut Om Bun ( nu mai adaug cîntecul atît de cunoscut pentru români, cel al lui Andrei Aldea, mie nu-mi place !, e o smiorcăială tipic românelească deja de spălat pe creier plăpîndul care toarce singur în cocoonul lui de acceptată victimă).
Gluma dvs Macabră mă așează în îndoială, chiar în mai multe îndoieli.
Ce să mai cred ? Greu de crezut !
Domnule VIC, Ei ne-au omorît, și continuă să ne omoare, pe Toți.
Liniștiți-vă interiorul, spiritul, inima, și gîndurile întortocheate,
genul de satisfacții „de om hăituit” pe care le resimțiți „văzînd că și alții …mușcă din pămînt” nu vă servesc și nu vă vor servi în mod real-concret la absolut nimic.
Încetul cu încetul aceste stranii satisfacții vă vor distruge și vă vor înmormînta de tot de viu.
Toți mușcăm, într-un fel sau într-altul, din praf, smoală, hazna, striviți în permanență de Cei care ne fack și ne Conduc.
Asta-i LEGEA atît de crudă și naturală a acestei existențe pe acest Pămînt, nimeni și nimic nu poate inventa ceva mai perfect imperfect, mai ABSURD.
Gîndiți-vă, vă rog, măcar o clipă, la cei care au fost la Canal, la Aiud, Gherla, la Sighet, la Paul Goma, Steinhard, Vasile Voiculescu, Petru Creția, Vasile Paraschiv, la Elisabeta Rizea, și la cei care-au murit în chinuri abominabile la Pitești și peste tot, la Gafencu, la Mircea Vulcănescu și atîția mulți, foarte mulți alții, încît ….. poate astfel veți reuși să vă descătușați de felul de „ură” primitivă care vă bîntuie chinuindu-vă iar și iar.
Noapte Liniștită și Pace Sufletului Tău prietene !
@CIB
Excelenta…Off Topic Politica…am gasit o stire Foarte Interesanta…uitati cat de supraevaluata poate fi Bursa Wall Street si Companiile USA…
„Giganții de pe Wall Street valorează mai mult decât PIB-ul combinat al SUA, Chinei și Germaniei
Potrivit datelor prezentate de Stocklytics.com, giganții de pe Wall Street valorează acum uluitorul total de 59,7 trilioane de dolari – mai mult decât PIB-ul combinat al Statelor Unite, Chinei și Germaniei.
Conform celor mai recente date MacroMicro, capitalizarea bursieră a companiilor americane a ajuns luna trecută la un uimitor nivel de 59,7 trilioane de dolari – mai mult decât valoarea cumulată a următoarelor douăsprezece țări de pe listă. China, aflată pe locul doi, avea o valoare de aproape șase ori mai mică a companiilor listate – aproximativ 10 trilioane de dolari. Mult mai jos se aflau Euronext, Japonia, Hong Kong și India, cu valori de 6,99 trilioane, 6,92 trilioane, 6,36 trilioane și, respectiv, 5,22 trilioane de dolari.
Deși impresionantă, evaluarea pieței bursiere americane ridică și îngrijorări serioase cu privire la stabilitatea sa pe termen lung. Conform sondajului realizat de Statista Market Insights, indicatorul Buffett – care compară capitalizarea bursieră a SUA cu PIB-ul său – a ajuns la un nivel uluitor de 183, în scădere ușoară față de 198 anul trecut, dar rămâne în zona clară de supraevaluare.
Această valoare este și mai frapantă în comparație cu alte regiuni și cu piața globală. Datele Statista arată că indicele Buffett pentru piața bursieră globală a scăzut de la 121 la 112 într-un an, semnalând o supraevaluare moderată. Europa și Asia au înregistrat valori mult mai scăzute, de 86 și, respectiv, 94 – semn că piețele lor rămân mai aproape de o evaluare corectă.”
https://www.euractiv.ro/extern/gigantii-de-pe-wall-street-valoreaza-mai-mult-decat-pib-ul-combinat-al-sua-chinei-si-germaniei-74077
Toate Bune Excelenta!!!
vali
🙂
Chiar că tricoul ăla negru e plin de-atîtea găuri negre, de molii portocalii și de gărgăuni de Bărăgan încît burtihanul mentaloid explodează ecranul împroșcînd cu iz de mucușori și poante, de bolovani, ciolaci, ciuci, ciori, curci și cruci.
Cu alea, „Toate Bune !!!” spală-te cu ele pe cap ! căci ceea ce faci matale aici, în spațiul comentariilor IonCristoiu TV, este abject și pute-a hoit.
P.S. abia acum am înțeles de unde vine VIC, de la VICar al LOR !
Dom’le , nu-ti place , nu citi ! Dar nu ai dreptul sa interzici !
Corect. Nouă ne place. Ne plac atât postările maestrului, cât şi comentariile care îl apreciază.
Ce să citesc Dom’le, link-urile a 20 de anunțuri de deces ?
Nu sîntem la Morgă aici !
N-am interzis nimic, am propus să rămînem în spiritul subiectelor expuse de dl. Ion Cristoiu, atît !
E prea complicat pentru matale ?