Pentru ca site-ul să poată fi folosit în cele mai bune condiții, vă informăm că sunt folosite tehnologii precum modulele cookie. Este necesar acceptul dumneavoastră pentru a folosi în continuare aceste tehnologii pe site și pentru a continua navigarea pe site în condiții optime.
Gestionați setările pentru cookie:
Essential cookies enable basic functions and are necessary for the proper function of the website. Modulele cookie esențiale permit permit funcțiile de bază și sunt necesare pentru buna funcționare a site-ului web.
These cookies are needed for adding comments on this website.
Cookie-urile de marketing sunt folosite pentru a urmări vizitatorii pe site-uri web. Scopul este de a afișa reclame relevante și atractive pentru fiecare utilizator în parte.
A video-sharing platform for users to upload, view, and share videos across various genres and topics.
: www.youtube.com (opens in a new window)
Puteți găsi mai multe informații aici: Cookie Policy
PNRRul e o lupta pentru bani, nu una pentru ‘dezvoltare'( caz in care banii ar fi un efect al dezvoltarii, nu o cauza buna de mers la lupta )
Toti, peste tot, se lupta pentru bani, in Ro.
Lupta pentru bani șunteaza lupta pentru dezvoltare.
Cita vreme in toate institutiile statului se duce o batalie pentru bani, sa mai cauti ‘dezvoltarea’ in Ro e un demers care tinde catre o lipsa a bunului-simt.
–
In Ro e de bun-simt lupta pentru bani. Si pentru ca e de bun- simt ea se duce cu orice pret.
Luam banii si ii vom da inapoi, in timp, cu suferinta pentru anumite categorii sociale, marea majoritate a populatiei si cu avantaje si imbogatire pentru nemernicii care conduc Romania. Cel mai crud este faptul ca marea majoritate a banilor se intorc in tarile destepte, prin achizitii in energie verde, aparatura producere hidrogen, locomotive cu hidrogen, IT, softuri, consultanta. FMI va vinde usor tot ce a mai ramas in Romania.