Pentru ca site-ul să poată fi folosit în cele mai bune condiții, vă informăm că sunt folosite tehnologii precum modulele cookie. Este necesar acceptul dumneavoastră pentru a folosi în continuare aceste tehnologii pe site și pentru a continua navigarea pe site în condiții optime.
Gestionați setările pentru cookie:
Essential cookies enable basic functions and are necessary for the proper function of the website. Modulele cookie esențiale permit permit funcțiile de bază și sunt necesare pentru buna funcționare a site-ului web.
These cookies are needed for adding comments on this website.
Cookie-urile de marketing sunt folosite pentru a urmări vizitatorii pe site-uri web. Scopul este de a afișa reclame relevante și atractive pentru fiecare utilizator în parte.
A video-sharing platform for users to upload, view, and share videos across various genres and topics.
: www.youtube.com (opens in a new window)
Puteți găsi mai multe informații aici: Cookie Policy
https://www.g4media.ro/casa-alba-spune-ca-ramane-de-vazut-daca-convorbirea-dintre-zelenski-si-xi-jinping-va-duce-la-vreo-miscare-de-pace-semnificativa.html
Sunt doua variante:
1 Imparatul de pe Potomac preda coroana imparatului de pe Yangtze. Din motive evident economico-financiare, balanta fiind inclinata disproportionat de partea micutilor si multilor. In cazul asta rusii pica de fazani.
2 Nimeni nu cedeaza si urmeaza ultima noapte de dragoste, prima noapte de razboi. Alles bules, jangaben! (in termeni nu neaparat academici)
Muncitorii musulmani veniți România nu au nevoie de moschei, ei au contract pe 1-2 ani, sunt temporar în țară. Este o falsă problemă, și văd că dl. Cristoiu a picat în cursă. Moscheiile sunt pentru cetățenii români de rit musulman nu pentru vizitatori. Invitatul are dreptate, nu orice autoritate administrativă poate să dispună construire de moschei. Legea cultelor este destul de clară, fără avizul muftiului nu se pot inființa alte culte musulmane și nu se pot construi moschei.
Chiar am observat că în Suplimentul literar-artistic de săptămâna asta că lipsește rubrica despre pisoi și căței. Și gașca mea de pisoi se ascunde în zona de adăpost perfect când aude interfonul sau și văd persoane străine în casă dar reapare când plecă presupușii inamici.
Să dorim succes tuturor candidaților, dar dacă ei își subestimează problemele de sănătate e strict treaba lor și a electoratului care îi va alege sau nu.
De plimbări numai de bine dar se vede că în zona acestora nu bate vânt de austeritate.
@Dna Gabriela: Nu lipseste din Supliment, l-am citit ieri. Se numeste „Confruntarea care n-a avut loc” (doamna a vrut sa-i lase sa se ia la bataie :))) ).
Nu-l ratati nici pe cel din sectiunea „jurnalul gandurilor mele”, e foarte bun, o sa gasiti un Ion Cristoiu putin diferit de cel cu care ne-a obisnuit.
Precizare necesara: Prin „diferit” am vrut sa spun „cu alte nelinisti”. Altfel se putea intelege si altceva, din formularea mea neatenta.
Mai intai ar trebui testat macar prin intrebari simple de tipul „Cine este presedintele Statelor Unite?”.
Sa fie oare un „Draga Stolo” , varianta Potomac ?
Ca penibilitate nu, rusine ca aia nu mai poate exista…. nici cu ajutor de la Hollywood.