Reprezentanții a 14 facțiuni palestiniene, inclusiv Fatah și Hamas, au semnat „Declarația de la Beijing”, document prin care se angajează să pună capăt disputelor interne și să consolideze unitatea palestiniană
Înainte să mă mut în București, de câte ori veneam, și veneam des, aveam un punct de reper la descinderea în capitală. În Piața Victoriei, pe un bloc înalt, trona ...
Cei care ați deschis acest text v-ați gândit, probabil, oripilați, cred, că i se face un monument lui Iohannis. Și v-a venit repede în minte, ca și mie, citatul ăla ...
Azi, când am aflat că Parchetul General îl cheamă pe Putin să dea cu subsemnatul, am zis că e banc. Și apoi, tot într-un hihihi și hohoho, am citit negru ...
Două întâmplări petrecute recent mă determină să scriu acest text. Scriu tot cu „of” și „vai”, pentru că mi-e avariată partea dreaptă, dar țin neapărat să consemnez acum, la nervi ...
Scrierea textului despre congresul PNL este o mare provocare pentru mine. Acum, cei pe care i-am inițiat în presă se pot simți răzbunați. Le spuneam: „Scrie despre o piatră. Dacă ...
Avertisment: Titlul este o capcană pentru cititorii de titluri. Doar de titluri, după care sar imediat cu un comentariu. În acest caz, aș fi acuzată că sunt pesedistă. Am început ...
Toți rușii pleacă în Ucraina, potrivit retoricii din România, numai eu m-am dus la ruși. Nu singură, ci cu încă vreo câțiva curioși, unii poate și spioni. Nu cred, dar ...
În ziua de Bobotează, m-am uitat peste un interviu al Eugeniei Vodă, din noiembrie 2010 (Profesioniștii), să scot un fragment pentru pastilă. Protagonist era domnul Cristoiu și acest interviu a ...
3 mai, 2020 Astăzi este Ziua Mondială a Libertății Presei. Sărbătorim cu drapelul în bernă, știm toți. Luni, probabil, va fi oficializată pomană guvernamentală, de 200 de milioane de lei ...
Mâine e Boboteaza, poimâine e Sfântul Ion și e gata și cu sărbătorile de iarnă. Nu că ar fi mare iarnă, că bâzâie muștele ca turbate și păsărelele ciripesc prin ...
Ca simplu cetățean, ajungi la balamuc după ce ai de-a face cu statul. Acel stat care nu se mulțumește că-ți ia și pielea de pe tine, dar face tot posibilul ...
Toate comentariile de pe acest blog sunt moderate.
Deși autorii articolelor de pe site, precum și redactorul-șef și administratorul, încurajează libera exprimare, aceasta presupune din partea cititorilor un comportament civilizat și un limbaj civilizat. Prin urmare, vor fi șterse comentariile care se abat de la această regulă. Acestea se referă, dar nu se limitează, la: cuvinte injurioase adresate autorilor, redactorului șef, administratorului și cititorilor blogului, precum și altor persoane, mesajele xenofobe și rasiste, mesajele ce îndeamnă la ură și violență, mesaje publicitare de orice fel (în caz că se dorește aceasta, scrieți la adresa webmaster@cristoiublog.ro), mesaje cu conținut obscen ș.a.m.d.
Cititorii sunt rugați să semnaleze orice abatere mai înainte menționată. În maximum 24 de ore cele semnalate vor fi analizate și se vor lua măsuri după caz.
Toți cei care doresc să își exprime opinia pe acest blog, se presupune că au citit și că sunt de acord cu cele menționate mai sus. În caz de dezacord, sunteți rugați să nu scrieți niciun comentariu sau să părăsiți imediat acest site.
Mulțumim tuturor cititorilor pentru opiniile civilizat exprimate, precum și pentru colaborarea lor!